Не дім і не робота: який офіс потрібен міленіалам

879
pxhere.com
Як організувати робочий простір так, щоб «ігреки» хотіли там працювати

Повелося вважати, що міленіалам не потрібен офіс, адже вони вибирають гнучкий робочий графік і дистанційну роботу. Це не зовсім так. Згідно з дослідженням Університету Бентлі (США), більше ніж половина міленіалів воліють обговорювати робочі моменти з колегами особисто, а не за допомогою повідомлень або дзвінків. Їм важливо відчувати себе частиною команди і знаходиться у колективі однодумців.

Більш того, зовнішній вигляд робочого місця і дизайн офісу все більше впливають на те, чи прийдуть міленіали працювати в компанію. Британський коворкінг Mindspace опитав близько двох тисяч молодих офісних працівників, щоб зрозуміти, наскільки важливим є для них робоче приміщення. Виявилося, що дуже.

16% опитаних розповіли, що готові звільнитися, якщо їм набридне дизайн офісу;
Третина учасників опитування зізналися, що робоче середовище в їхній компанії не надихає на продуктивну роботу. 28% описали своє місце як «застаріле» і «нудне»;
Майже половина опитаних вважають, що офіси в форматі open space заважають комунікації між співробітниками.

За результатами дослідження EY, до 2025 року міленіали «захоплять» 75% робочих місць у світі. З огляду на це, компаніям давно пора облаштовувати офіси під потреби нового покоління. K.Fund Media розповідає, як краще це зробити.

Затишно, як вдома

Міленіали звикли жити в режимі «постійно на зв’язку». У них немає чіткої межі між роботою, домом і вільним часом. У їхньому житті всі ці сфери взаємопов’язані. Тому в офісі «ігреки» хочуть не просто працювати, а й займатися спортом, харчуватися якісною їжею, спілкуватися з людьми, мати можливість відпочити і побути наодинці зі своїми думками.

Офис
gecina.fr

«Компанії повинні підтримувати такий тренд і створювати місця, які будуть нагадувати міленіалам дім.

Комфортні кухні, де можна зберігати і навіть готувати їжу; простір, де можна розслаблятися і навіть подрімати; стильні та затишні куточки, де можна поговорити з колегами не про роботу; місця для медитації та усамітнення», – говорить співзасновниця та СЕО консалтингу із лідерства Сhangers Оксана Семенюк.

До того ж, міленіали полюбляють «змінювати декорації» протягом робочого дня. Нерухомо сидіти годинами біля монітора – це не про них. Тому такі дрібниці як крісло-мішок, кава-машина і печеньки, парк біля офісу та гарний краєвид з вікна, який даруватиме натхнення – «мастхев» для офісу.

Повна технологічність

Міленіали виросли в епоху комп’ютерів, мобільних телефонів і відеоігор. Тому вони завжди надаватимуть перевагу «розумним» офісам. У просторі, нашпигованому різними технологіями, «ігреки» відчуватимуть себе наче риба у воді.

Виграють ті роботодавці, офіси яких будуть дозволяти постійно залишатися на зв'язку

«Wi-Fi у всьому приміщенні – навіть у ліфтах і коридорах, хмарні програми для зберігання документів і продуктів роботи, засновані на web рішеннях кімнати для зустрічей. Будь-які додатки, за допомогою яких міленіали відразу зможуть мати зворотний зв’язок або поділитися своїми емоціями, – величезний плюс для компанії», – пояснює Семенюк.

Багато світла, рослин і… собак

Міленіалів називають найбільш творчим поколінням. Але разом з цим вони й нервовіші. За даними American Psychological Association (APA), у 12% «ігреків» є тривожний розлад, а це майже вдвічі більше, ніж у бебі-бумерів.

Офис
Shutterstock

Міленіали постійно стресують і хвилюються через дрібниці, а від цього страждає їх продуктивність на роботі. Що робити?

Принесіть в офіс кімнатні рослини. Згідно з дослідженнями в Ексетерському університеті (Великобританія), вони роблять співробітників щасливішими і підвищують їх продуктивність.

Вибирайте офіс з великими вікнами і природним світлом. «Доведено, що співробітники, які працюють поруч з вікнами, в середньому сплять вночі на 46 хвилин довше, ніж ті колеги, поруч з якими вікон немає. Сьогодні, коли більшість із нас спить по шість годин на добу, 46 хвилин становлять велику різницю», – розповідає Оксана Семенюк.

Дозвольте співробітникам приходити в офіс з собаками. Вчені довели, що присутність собак на роботі знижує рівень стресу у співробітників і розслабляє атмосферу в колективі.

Не офісом єдиним

Сам по собі офіс мало для кого є вирішальним критерієм у процесі пошуку роботи. В першу чергу – правильна культура компанії, а все інше є другорядним, говорить засновник і керівник кар’єрного порталу Happy Monday Анна Мазур.

Для міленіалів важливі прозорі правила гри, чесність, можливості розвитку і реалізації, цікаві проекти та завдання, відсутність бюрократії і відкритість.

«Якщо компанія працює спираючись на такі принципи, то це швидше за все знайде своє віддзеркалення в інтер’єрі, – пояснює експерт. – Закриті неприступні кабінети, шкіряні крісла та дубові столи, захаращеність, мляві коробкові опенспейси – це те, що може відштовхнути. Це ознаки протилежного підходу і, свідомо чи ні, кандидати зчитують інформацію про організацію саме так. Просторий, світлий, яскравий, позитивний і комфортний офіс говорить про інші цінності, і саме це важливо для міленіалів».

Офис
readersdigest.ca

За її словами, технічно все так – офіс може служити причиною відмови від оффера, але коріння глибше: «Якщо компанія амбітна, відкрита, з цікавими завданнями та якісним продуктом, то навіть маленька скромна кімната в коворкінгу не стане на заваді для черги з кандидатів».

Поділитися: