Не Cambridge Analytica єдиним: кембриджський психолог працював із Facebook до скандалу

138
www.businessinsider.com
У 2015 році Александр Коган надав звіт керівництву соцмережі про поведінкову психологію співробітників

Учений-психолог Кембриджського університету Александр Коган, якого раніше Facebook і британська консалтингова компанія Cambridge Analytica звинуватили у витоку даних 50 млн користувачів (за останніми даними, 87 млн ​​користувачів), працював на соціальну мережу ще до участі в скандалі.

У листопаді 2015 року Коган співпрацював із Facebook як оплачуваний консультант рівно один тиждень. Він проводив бесіди зі співробітниками соціальної мережі з метою скласти поведінковий портрет і надати звіт керівництву компанії.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Учений-психолог заявив, що написав щонайменше десять звітів разом з Пітом Флемінгом – діючим главою дослідницького підрозділу соціальної фотомережі Instagram, яка належить Facebook.

За словами Когана, він відвідував кампус Facebook «безліч разів», щоб навчити компанію «того, що витягнув з роботи з даними, зібраними для Cambridge Analytica». Він пояснював, яким чином і звідки були отримані дані, а також як їх можна використовувати всередині компанії для проведення опитувань і прогнозування результатів.

Cambridge Analytica
tech-news.websawa.com

За результатами дослідження, Коган став співавтором наукової роботи про психологію дружби і багатства, заснованої на даних, переданих Facebook, зазначає Business Insider.

Нагадаємо, що Коган збирав дані про 50 млн користувачів Facebook через свій додаток «This Is Your Digital Life», розроблений його компанією Global Science Research разом із співзасновником Джозефом Чанслером (Joseph Chancellor).

З 2015 року Чанслер працює у Facebook і, як передає Business Insider, повідомив соцмережі про компанію ще під час прийняття на роботу. Facebook хоч і підтвердив співпрацю з Коганом, але заявив, що нічого не знав про Global Science Research. А остання стверджує, що «протягом останніх двох років нічого не знала про діяльність Когана для Cambridge Analytica».

Нагадаємо, що через скандал з Cambridge Analytica глава безпеки Facebook заявив про відхід у відставку, а Марка Цукерберга викликали на дводенні слухання до Конгресу США.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: