Назустріч гармонії: «Never stop» Марі Карачиної

2222
bhub.com.ua
Про біг як філософію життя

«Усередині кожного з нас є маленька людина, яка класно бігає. Випустіть її». Цей заклик вдало описує головну думку книги «Never stop», яка цього року вийшла у «Видавництві Старого Лева». Її авторка – українська фітнес-тренерка Марі Карачина.

Вона розповідає про біг не як про вид спорту, а розглядає його як певну філософію життя. Її книга – роздуми, переживання та монологи про самовдосконалення, віру в себе та постійний рух.

«Ця книга для тих, хто хоче почати бігати і не знає, як зробити перший крок. Для тих, хто думає, що життя – це драма, але хоче знайти в собі сили сказати «stop it». Для тих, хто втратив мотивацію до тренувань. Для тих, хто любить біг і хоче розділити емоції від руху з іншими», – пише Карачина.

Тут немає чітких інструкцій, з чого починати тренування, як правильно харчуватися та яке взуття обрати. Тільки власний біговий досвід авторки і багато її міркувань.

На старт! Увага! Руш!

Часто люди не починають займатися спортом через відсутність гарних кросівок, грошей на абонемент до спортзалу або компанії друзів для тренувань. Усе це відмовки і слабка мотивація. Найважливіше – почати, і якщо біг принесе вам задоволення, то цілком імовірно, що згодом він стане вашою позитивною звичкою.

Головне в занятті бігом – почати. Shutterstock

«Для бігу найголовніше – поступовість. Немає сенсу в тому, щоб пробігти без підготовки півмарафон, а потім рік не могти бігати через травми. Варто ретельно готуватися, щоразу збільшуючи навантаження», – запевняє Карачина.

Ось кілька її настанов, що допоможуть зробити тренування ефективнішими та безпечнішими.

1

Перед пробіжкою зробіть розминку протягом 5-10 хвилин. Це допоможе уникнути розтягнень.

2

Починайте біг з комфортного темпу і поступово збільшуйте швидкість.

3

Знайдіть баланс між тренуваннями в залі й на вулиці. На свіжому повітрі краще працює серцево-судинна система, але за поганої погоди краще обрати бігову доріжку.

Позитивний стрес: як підвищити продуктивність за допомогою дискомфорту

Головне правило – немає жодних правил

Страх щось зробити не так призводить до бездіяльності. Але без спроби ми ніколи не дізнаємось, що краще. Звісно, можна прислухатись до авторитетних людей, начитатись спеціальної літератури, але завжди слід пам’ятати: у кожного свій підхід.

У кожного свій підхід – дослухайтеся до своїх відчуттів. Shutterstock

«Найголовніше – відчувати свій організм, прислуховуватись до себе і робити висновки на основі цих відчуттів», – пише Карачина і радить все тестувати на собі. Особливо продукти харчування.

Наприклад, багато спортсменів перед забігом їдять вівсянку з бананом. Для них це чудова страва, що додає сил. Але якщо у вас така їжа викликає неприємні відчуття, спробуйте щось інше. Можливо, менш чи більш корисне, але особисто ваше.

Біжіть із усмішкою. Або не біжіть зовсім

«Марафон може вбити, а може створити нову версію вас. Ви не повинні його бігти. Та якщо наважитесь на це раз, то захочете повторювати знову і знову», – запевняє авторка.

Карачина подолала більше десятка півмарафонів та марафонів – у Брюсселі, Стокгольмі, Чикаго, Нью-Йорку, Римі, Відні. 

Свої забіги вона описує в книзі та дає поради, як краще до них підготуватись. З основного: не реєструватися в день події, підготувати всі потрібні речі заздалегідь, обрати перевірені часом одяг та взуття.

Марафон може вбити, а може створити нову версію вас. nogibogi.com

З важливого: бігти тільки тоді, коли є бажання, не розчаровуватись, якщо не встигнете завершити дистанцію у запланований час, і ніколи не здаватись, бо «коли відмовляють ноги – це не страшно, страшно, коли відмовляє голова».

Поділитися: