Назад до майбутнього: як новітні технології допомагають бізнесу

442
Shutterstock
Як інновації допоможуть врятуватись від непрошених гостей, а Big Data – збудувати ТРЦ

Інновації вже у наших містах. Їх запровадження – важливий компонент для розвитку та успіху будь-якого бізнесу. Саме про це говорили на бізнес-сніданку під час Форуму видавців у Львові. K.Fund Media обрав найцікавіші тези про те, як технології та великі масиви даних вже використовуються у компаніях України і світу.

Костянтин Воробйов, генеральний директор Vodafone Україна у Західному регіоні

Нова нафта

Українські телеком-оператори надають послуги майже 70% населення країни. Щодня у їхніх мережах  проходить близько 300 тис. гігабайт даних. Це 97 тис. годин відео на YouTube, 594 млн годин телефонних розмов та 365 млрд лайків. Щодня. Що з ним робити? Ми зрозуміли, що новий еквівалент нафти – це інформація, точніше кажучи, Big Data.

facebook.com

Такі шалені об’єми інформації з’явились через те, що щодня більше 10 млн людей у нашій країні серфлять у мережі, слухають музику через стрімінгові сервіси тощо. Також оператори мають інформацію щодо переміщення своїх користувачів.

Як знайти місце для ТРЦ

Ми зрозуміли, що ця інформація може стати у пригоді бізнесу. Наприклад, до нас звернулась компанія, що займається продажем побутової хімії та косметики. Вони хотіли відкрити магазин у Києві. Завдяки детальному аналізу нашої абонентської бази ми надали інформацію, де протягом дня проходить найбільша кількість людей.

Тобто, по суті, мобільний оператор знає, чи буде розташування того чи іншого магазину вигідним

Завдяки Вig Data ми допомагаємо рітейлу не лише розмістити магазин у людному місці, а і отримувати більший заробіток мережам продажу.Такий самий принцип можна задіяти і для локації великих ТРЦ.

Big Data для маршруток

Також мобільні оператори можуть співпрацювати з містами. Наприклад у Чернівцях хотіли запустити нічні маршрути громадського транспорту. Щоб оптимізувати цей процес, протягом довгого часу ми аналізували, де саме проводять час містяни вночі. Завдяки цьому сьогодні запущені найвигідніші маршрути.

facebook.com

Ніякої конкретики

Варто зазначити, що українські оператори працюють лише з масивами інформації. Ми не можемо надавати замовникам ніяких конкретних даних, адже це карається законом України про персональні дані. Більше 90% наших клієнтів для нас неперсоніфіковані.

Юрій Пивоваров, директор Київського міжнародного економічного форуму

Три поради, щоб вижити

«Якщо швидкість змін назовні компанії більша, ніж всередині, то її кінець дуже близько». Я побачив цю цитату десь рік тому, і не дуже надав їй уваги. Та все змінилось після зустрічі з президентом компанії Cisco Systems Джоном Чемберсом.

facebook.com

За його словами,  у найближчі 10 років 40% компаній, що входять у рейтинг топ-500, просто зникнуть з ринку. І це стосується не лише старожилів, а і високотехнологічних корпорацій.

Чемберс називає три напрямки, як компанії вижити та стати успішною – швидко змінюватись, освоювати нові технології та працювати над корпоративною культурою.

Технології поруч

Коли я запитував у різноманітних венчурних інвесторів Кремнієвої долини, куди варто вкладати кошти, всі вони в один голос говорили – штучний інтелект. І хоч може здатись, що штучний інтелект – це фантастика, технологію можна використовувати вже сьогодні.

Уявіть собі, 65-річний чоловік, який живе в приватному будинку і має проблему: вночі до нього на територію пробираються сусідські коти та нищать газон.
Як це вирішити? Він просто встановлює безкоштовну програму, що вміє розпізнавати фотографії, приєднує її до камер спостереження та до системи поливу. Завдяки машинному інтелекту програма розпізнає котів, і коли вони з’являються на території, автоматично вмикаються поливальні машини.

У підсумку, це можна назвати своєрідним «інноваційним пугалом». Цей банальний приклад показує, як штучний інтелект може покращити нам життя.

Випадкові інновації

Інновації приходять випадково. За даними дослідження Стенфордського університету, побудувати своєрідну стратегію розвитку інноваційної компанії просто неможливо. Але чому ж одним компанія це вдається, а іншим – ні? Все залежить від колективу. Уявіть, ви пропонуєте нову ідею і з нею всі погоджуються. Це означає лише одне – в ній немає інноваційності. Інновації починаються там, де ідея нестандартна, де вона видається людям божевільною, але все ж її намагаються втілити.

facebook.com

Оправданий ризик

Сьогодні головні конкуренти великих технологічних компаній – це невеличкі стартапи. Корпоративна культура мільярдної корпорації не дає змоги експериментувати. Натомість стратапам та невеликим компаніям це під силу.

Хороший приклад – технологія touchscreen

Однією з перших вона з’явилась у компанії Nokia. Але маркетологи фінської компанії провели дослідження серед покупців та визначили – їм більше подобаються кнопки. В той же час Apple пішла проти правил. І не дарма. Однією з головних рис успішної компанії є вміння експериментувати, навіть усвідомлюючи, що більшість ідей проваляться.

Поділитися: