73% дорослих людей постійно знаходяться в процесі навчання чомусь новому, показало опитування американського дослідницького центру Pew Research Center, проведеного у США в 2016 році. 80% учнів, які постійно навчаються, заявили про те, що хотіли дізнатися, що зробить їхнє життя більш цікавим і повним.
Як жити в такому потоці інформації? На тривалий час «випадати» з інфополя професіоналу не можна, і багато підприємців обирають шлях «змінюватися разом з навколишнім світом». Спочатку навчання дорослих людей трактувалося як компенсаторне: воно прибирало недоліки освіти або давало можливість освоїти щось нове, чого не було в період їхнього навчання. Цю роль освіта не втратила і зараз, але з поправкою на швидкість, з якою змінюється світ.
Олександр Бобровський – випускник Бізнес-школи МІМ і комерційний директор компанії Warms – живе у ритмі постійного навчання. Він розповів про те, як справляється з потоком інформації і що спонукало його стати на шлях безперервного навчання.
«У якийсь момент життя я дійшов висновку, що наявні в особистому запасі знання не відповідають моїм життєвим запитам, а тому прийняв рішення піти вчитися на МВА, а в подальшому, і на програму DBA. Своєрідний поштовх мені дала дружина. Вона підтримала ідею піти вчитися. А піднявшись на вершину гори, ти несподіванно для себе усвідомлюєш, що перед тобою з’явилася ще більш красива і незвідана вершина – так виникає бажання продовжувати навчання», – запевняє бізнесмен.
Довічне навчання для підприємців – основа довгострокового успіху. Якщо ви працюєте у великій компанії, то незмінно стикаєтеся з новими враженнями, ідеями і навичками. Компанія вводить нову технологію, і вам потрібно вміти її застосовувати. Ну а якщо ви керуєте своїм бізнесом, то розуміння процесів усередині нього піде вам тільки на користь.
Якщо спробував одного разу, то більше не зможеш відмовитися від навчання
Lifelong Learning не обов’язково передбачає постійне навчання у вишах та отримання солідного стосу дипломів, це і самоосвіта також: онлайн-курси, майстер-класи та пошук інформації в мережі. Але на певному етапі самоосвіти стає просто недостатньо.
«Іноді займаючись самоосвітою досягаєш певного рівня і для того, щоб перейти на новий, необхідне втручання ззовні: підказка чи поштовх. Люди з великим багажем знань бачать повнішу картину», – зазначає Олександр Бобровський.
Він також зізнався, що іноді втомлюється від марафону знань і тоді робить двотижневу перерву, під час якої повністю відновлює сили. Але переривати навчання на довший термін бізнесмен не готовий. Говорячи про мотивації, Олександр Бобровський зазначає, що ще один поштовх йому дало народження дитини.
«Я хотів би, щоб моя дитина не просто здобувала освіту, а й крутилася в культурному середовищі досить високого рівня», – поділився він.
При цьому, зовсім не обов’язково вчити тільки те, що необхідно для роботи, варто враховувати і особисті інтереси.
«Я намагаюся поєднувати, щоб це зачіпало і мої інтереси, і було корисним у професійній діяльності. Але пріоритет, звичайно ж, – професійне зростання. Наприклад, мені дуже цікава історія, але я найближчим часом не планую продовжувати її вивчення», – розповів бізнесмен.
Своєю історією приходу до життя в стилі Lifelong Learning поділився також інший бізнесмен
Микола Радлінський вже 10 років відповідає за маркетинг і продажі в сімейному стоматологічному бізнесі, а також бере участь у побічних проектах.
«Моя мотивація до навчання постійно еволюціонує. 10 років тому я не відчував такої жаги знань як сьогодні. Близька подруга порекомендувала бізнес-освіту для пошуку інструментів розвитку і я почав свій шлях по навчанню на нетривалих програмах, але в результаті прийшов до отримання ступеня магістра бізнес-адміністрування», – зазначає він.
Микола Радлінський розповів про те, що прийшовши в Бізнес-школу МІМ, він опинився в іншому світі, де активні та цілеспрямовані люди досягають нових вершин за рахунок командної роботи і постійного самовдосконалення.
У такому середовищі складно не змінитися
Після завершення MBA він вирішив не зупинятися і одразу ж вступити на програму DBA для поглиблення своїх знань.
«Я не можу уявити собі світ, який зупиняється у своєму розвитку і вдосконаленні», – запевняє бізнесмен.
Lifelong learning для окремої людини – це ритм життя, можливість «бути на хвилі», необхідність для успішної кар’єри. Складові цього «ритму» – отримані навички, що утворюють цілісну систему професійного розвитку людини.