Науковці Стенфорда навчать безпілотні автомобілі «заглядати» за ріг

141
techcrunch.com
Алгоритм вибудовує зображення прихованого об'єкта на основі аналізу багаторазового відбиття лазерного променя

Учені Стенфордського університету створили систему, завдяки якій безпілотні автомобілі можуть «бачити» об’єкти поза зоною видимості або приховані за перешкодами – наприклад, за цегляною стіною.

Технологія заснована на принципі багаторазового відбиття лазерного променя. Лідар безпілотника спрямовує промінь у зону прямої видимості – лазер відбивається від поверхні перепони, частково висвітлюючи об’єкт, прихований за перешкодою.

Детектор лидара вибудовує форму об’єкта за допомогою спеціально розробленого алгоритму на основі аналізу розсіювання променя світла: різні ділянки поверхні об’єкта по-різному відбивають лазер, відповідно, промінь повертається в різний час.

Інновації як кошмар: «Водій у машині разом з водієм»

На нинішньому етапі розроблення система має недоліки: світлорозсіювання втрачається за денного світла, а для побудови більш точного зображення необхідна велика обчислювальна потужність і більше даних, зазначає TechCrunch.

«Отримана картинка досі не придатна для практичного застосування через вкрай слабкий сигнал багаторазового розсіювання світла», – зазначено в результатах дослідження.

Наразі на збір даних під час сканування поверхні витрачається від кількох хвилин до години. Вибудовування об’єкта відбувається в рази швидше – за одну-дві секунди. Науковці Стенфорда впевнені, що алгоритм вже можна використовувати в більш потужних лідарних системах водіння.

«Залишилося зрозуміти, чи підтримують LIDAR-системи цей тип зображення», – уточнив співавтор дослідження Меттью О’Тул.

Нагадаємо, що з квітня в Каліфорнії можна буде тестувати автомобілі без водіїв.

У 2018-му Nissan проведе в Японії тести безпілотного електрокара.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: