Науковці MIT створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни

146
Дрон фотографує і знімає на відео морських мешканців, а також визначає рівень забруднення прибережних вод

Учені з Лабораторії штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни. Дрон обладнаний камерою для здійснення фото- і відеозйомки з максимально близької відстані.

Підпливти ближче SoFi дуже легко: рибка важить 1,6 кг і має лише 47 см в довжину, тому легко маневрує між кораловими рифами і не відлякує морських мешканців, наприклад, своїми габаритами або незграбністю.

Ласкаво просимо на борт «Землі»: 5 книг видатних екомислителів

SoFi має усі «звички» справжньої рибки: вміє плавати на всі боки, повертатися, набирати і зменшувати швидкість і навіть махати хвостом! Він виконаний із силіконового еластомеру – одного з типів гуми. Дрон також має два механічних плавці, що розташовані з боків.

Управління здійснюється за допомогою спеціального водонепроникного контролера Super Nintendo з максимальної відстані в 21 м. SoFi може вільно плавати без підзарядки близько 40 хвилин на глибині до 18 м.

Науковці вже провели перші випробування в коралових рифах південної частини Тихого океану і в прибережних водах острова Тавеуні – третього найбільшого острова архіпелагу Фіджі.

«SoFi можна використовувати для дослідження морської фауни, а також вимірювання рівня забруднення в прибережних водах», – уточнила керівник Лабораторії штучного інтелекту при MIT Даніела Рас.

Нагадаємо, що флоридські біологи на байдарках врятували від замерзання 1,3 тис. зелених черепах.

Австралійські вчені CSIRO створили графеновий фільтр для очищення води в один етап.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: