Національний центр кібербезпеки визначить правила ринку криптовалюти в Україні

164
image.112.ua
Криптобіржі будуть зобов'язані зберігати інформацію про транзакції і розкривати їх учасників

Національний координаційний центр кібербезпеки доручив державним органам розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж.

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) офіційно оголосила про це у четвер, 11 січня.

Зокрема, криптобіржі будуть зобов’язані:
–  зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій;
–  розкривати інформацію про клієнта за мотивованим запитом.

«Розробка і впровадження всіх цих заходів передбачатиме також розвиток міжнародного співробітництва для впровадження комплексного регулювання обігу криптовалют і запобігання криміналізації цього сегмента», – йдеться в повідомленні РНБО.

За інформацією керівництва Нацбанку, СБУ і Нацполіціі, відсутність контролю за ринком криптовалют і анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їх використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема, наркотиків і зброї, а також дає можливість фінансування тероризму, в тому числі на окупованих територіях України.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази «створює загрози для економіки і безпеки держави».

Про біткойн і не тільки: 5 найочікуваніших бізнес-книг

Національний коордцентр кібербезпеки також доручив створити робочу групу для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо врегулювання питання функціонування ринку криптовалют в Україні.

До складу групи мають увійти представники Національного банку України, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної служби фінансового моніторингу, Державної фіскальної служби і Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Робоча група визначить державного регулятора і порядок функціонування ринку криптовалют, порядок моніторингу криптовалютних транзакцій та ідентифікації суб’єктів таких операцій, а також порядок оподаткування доходів від їх здійснення.

Як відзначають в РНБО, Нацбанк вже опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

Франція хоче обговорити біткойн на рівні G20.

Індонезія заборонила операції з криптовалютами.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: