Наслідки відпустки: як без стресу повернутися до робочого процесу

478
Shutterstock
Три ефективні кроки

Позитивний ефект відпустки переоцінити складно. Напруга йде геть, голова прочищається, з’являються нові ідеї, додаткова мотивація працювати. Але, як показало дослідження Центру організаційної майстерності Американської психологічної асоціації, позитивний ефект відпустки сходить нанівець протягом кількох робочих днів, пише The Muse

«21% опитуваних повідомили, що відчувають напруження або стрес під час відпустки… і 42% повідомили, що бояться повертатися на роботу», – зауважує директор Центру Девід Баллард.

І це проблема. Як повернутися на роботу і не розгубити позитивний ефект відпустки?

Баллард каже, що все зводиться до трьох вирішальних кроків:
1. Планування наперед
2. Перемикання
3. Спокійне повернення до роботи

1

Планування наперед

Перед відпусткою потрібно скласти план задач і зрозуміти, які з них можна передати співробітникам, а які зможуть дочекатися вашого повернення.

Ця підготовка позбавить від потенційного почуття провини, яке може виникнути. Якщо ви керівник, то чим краще ви підготуєте команду до своєї відсутності, тим краще вони впораються. Це знання дозволить вам спокійно засинати під час відпустки і не бояться, то без вас «все полетить шкереберть».

2

Перемикання

«З дослідження ми довідались, що для перезарядки потрібні періоди часу, коли ви не працюєте, але також і коли ви не думаєте про роботу», – стверджує Баллард.

Практика розслаблення у будь-якій формі (наприклад, почитайте хорошу книгу або подивіться серіал).

Переключіться на читання книги або перегляд фільму
Переключіться на читання книги або перегляд фільму. Shutterstock

А також щось, що стимулює, але не пов’язане з роботою (наприклад, піша прогулянка або дослідження нового міста) – також є ключами до відновлення після стресу.

«Багато хто з нас переживали подібне: ви повертаєтеся з дуже активної відпустки, де запланували безліч заходів, і відчуваєте, що вам потрібна відпустка після відпустки», – зауважує Баллард. В такому випадку у ваших інтересах краще дозволити собі пару зайвих годин сну.

3

Спокійне повернення до роботи

Не варто в перший же день стрибати у напружену роботу з головою. «Реальність є такою, що ви не будете своїм найпродуктивнішим« я» відразу ж – а ця спроба тільки знизить ефект вашої розслаблюючої поїздки. Почніть з невеликих завдань, таких як перевірка електронної пошти або завершення простих справ, а також робіть багато перерв, включаючи обід (і пройдіть жартівливий тест та прочитайте ось цю статтю).

Після відпустки почніть з невеликих завдань
Після відпустки почніть з невеликих завдань. Shutterstock

Для тих, хто тільки збирається у відпустку, K.Fund Media створив покрокову інструкцію, як правильно це зробити.

Поділитися: