Наскільки важливо бути щасливим на роботі

361
Shutterstock
Щасливий працівник - продуктивний працівник. Як підняти бойовий дух співробітників?

Доктор Мартін Селінгман у своїй теорії добробуту запевняє, що “позитивні емоції” те, що він називає щастям – це суб’єктивна змінна, яка залежить від того, що ми думаємо, відчуваємо, наскільки розуміємо себе, чи є сенс у нашому житті, які стосунки пов`язують нас із іншими людьми, чого ми встигли досягти. І ці складові добробуту є вкрай індивідуальними. Згідно нещодавнього дослідження Міністерства підприємництва, інновацій та ремесел Великої Британії, добробут робітника безпосередньо впливає на його продуктивність та на якість послуг на виході. Впевнені у своєму добробуті працівники краще виконують свою роботу.

Хоча не існує чіткої інструкції з того, як створити у підлеглих відчуття добробуту, проте Acas – Державна служба арбітражу й примирень Великої Британії, яка займається питаннями поліпшення організації й умов праці британських робітників – виділила 11 ключових факторів для підвищення бойового духу на робочому місці.

1 Автономність

Працівник може самостійно приймати ключові рішення щодо своєї роботи. Проте це не означає, що він може робити все, що йому заманеться.

2 Різноманітність

На роботі, як у житті, можна спробувати все: дні мають відрізнятися один від одного і завантаженням, і завданнями.

3 Значущість

Співробітники повинні бачити, що їхня робота важлива для компанії, ба навіть для суспільства

4 Ясність

Робітники, які знають, чого від них очікують, задоволені роботою. Тому важливо скласти детальний опис посадових обов’язків і запровадити прозору систему оцінювання.

 5 Підтримка

Робітники прагнуть автономії, але водночас їм потрібен дбайливий контроль. Варто задовольнити цю потребу і створити такий клімат, аби співробітники підтримували один одного.

6 Соціалізація

Ваші підлеглі не повинні працювати немов у бункері. Має бути сприятлива взаємодія між менеджерами, колегами і, за потреби, клієнтами.

7 Можливості

Працівники повинні розвивати свої професійні навички. В цьому допоможе урізноманітнення завдань, а також додаткове навчання й нові обов’язки.

8 Фізична безпека

Працівники мають почуватися безпечно. Якщо їм щось загрожує, чи вони бояться виконувати свої завдання, страждатиме вся справа.

9 Перспектива

В наш час компаніям часто доводиться думати про виживання. Але якщо у співробітників є певні гарантії, або вони можуть використати здобуті навички у майбутньому, відчуття добробуту у них міцнішає.

10 Справедливість

Підлеглі мають знати, що з кожним з них вчиняють справедливо, до них виявляють повагу, до порушників вживають певних заходів, а дисциплінарні й трудові процедури виконуються

11 Винагороди

Очевидно, що співробітникам мають платити за їхню роботу. Платня має бути такою, щоб на неї можна було прожити, і не нижчою, ніж платня інших робітників того ж рівня.

Навіть незначних зрушень у цих питаннях буде достатньо, аби співробітники відчули себе щасливішими, а компанія стала працювати ефективніше. Зрештою, важливо не те, що робить роботодавець, а як він ставиться до своїх підлеглих.

За матеріалами Virgin 

Поділитися: