Наші в світі: як 3D-принтером одеського стартапу зацікавилися General Electric та Ілон Маск

307
theukrainians.org
Стартап Kwambio Володимира Усова та Дмитра Кривошея залучив $2 млн під проекти 3D-друку

Чотири роки тому слова Kwambio не знав навіть Google. Тепер за цим запитом пошуковик видає десятки тисяч результатів, проектом з такою назвою цікавляться Sony і Tesla, а концерн General Electric навіть встиг стати його клієнтом. Kwambio — український стартап, який залучив $2 млн інвестицій під проекти, пов’язані з 3D-друком. Пошук бізнес-моделі привів стартап спочатку до відкриття фабрики 3D-друку, а потім ― до розробки власного принтера для виготовлення керамічних виробів. Але Kwambio не завжди був успішним стартапом, це класичний приклад бізнесу, збудованого методом проб і помилок, пише K750.

Перші невдачі

2014 року засновники цифрового видавництва Gutenbergz Володимир Усов і Дмитро Кривошей вирішили створити платформу для друку об’єктів на персональних 3D-принтерах в один клік. З цією ідеєю вони перемогли на конкурсі стартапів конференції IDCEE-2014 і залучили $500 тис. інвестицій від одеських бізнесменів. Однак, настільні принтери не стали популярними.

3dprintingindustry.com

Партнери розширили функціонал платформи, щоб із її допомогою можна було не лише роздрукувати об’єкт на 3D-принтері, а й замовити готову модель з доставкою, якщо принтера у вас немає.

Такий хід сподобався інвесторам ― 2015 року Kwambio став учасником програми акселератора TechStars з Бостона і отримав $650 тис. інвестицій. Після цього відбувся повноцінний запуск платформи дизайнерських 3D-форм: на сайті проекту розмістили 3D-моделі посуду, декору, прикрас та інших об’єктів, які створили дизайнери. В рамках проекту замовлення на друк виконували фабрики-партнери, а дизайнери і Kwambio отримували комісію.

Орієнтація на 3-D друк

На початку осені 2016 року Устинов і Кривошей відкривають на території заводу «Стальканат» в Одесі першу в Україні фабрику 3D-друку виробів з кераміки.

За словами Усова, їхні основні клієнти ― е-дизайнери і незалежні бренди з Нью-Йорка, Лондона і країн Скандинавії, яким потрібно створити невелику серію предметів декору, аксесуарів або арт-об’єктів. Друкувати великі партії на 3D-принтері невигідно.

Якщо в традиційному виробництві перший виріб коштує дорого, а інші дешевші, то в 3D-друку ціна фіксована.

Але у зарубіжних фабрик Kwambio виграє в ціні ― українці беруть 8 центів за друк одного квадратного сантиметра, конкуренти ― 12-15 центів.

На фабриці також виготовляють прес-форми для лиття металів, промислові зразки для аерокосмічної галузі та навіть кісткові імплантати з матеріалу на основі гідраксилапатиту ― мінеральної складової кісток і зубів.

informator.news

Передбачається, що ці імпланти будуть розчинятися і самостійно виводитися з організму, а на їх місці виростатиме кісткова тканина.

Найновіша розробка Kwambio ― 3D-принтер для друку керамічних виробів Ceramo One. На його створення стартап знову залучив інвестиції ― $500 тис. від венчурних фондів Empire State Capital Partners і Impulse VC. Загальна сума інвестицій в Kwambio перевищила $2 млн.

У Kwambio запевняють, що Ceramo One відрізняється від аналогів високою точністю (20 мкм) і швидкістю (160 мм/с) друку. Одну чашку принтер може надрукувати за 2-3 години.

Плани на майбутнє

Сьогодні на фабриці Kwambio — дев’ять 3D-принтерів, сім пічок для випалювання і тридцять співробітників. Ще кілька людей працюють в американському офісі продажів. Щомісяця стартап створює близько тисячі виробів, але незабаром потужність хочуть збільшити втричі.

Найновіша розробка Kwambio ― 3D-принтер для друку керамічних виробів Ceramo One

Kwambio планує зосередитися на 3D-друці та виробництві принтерів. Вартість моделі Ceramo One ― $25 тис. Після участі у виставці в Лас-Вегасі компанія отримала шість попередніх замовлень на пристрій, два з них ― від General Electric.

За словами Усова, технологія друку викликала інтерес серед великих компаній. Компанія Sony розробила сервіс 3D-сканування людини з допомогою смартфона, і хоче з цього застосунку надсилати в друк файли для отримання керамічних селфі-статуеток. Lokheed Martin цікавить швидкий друк форм для виливання металевих прототипів. Tesla планує друкувати керамічні компоненти для своїх суперчарджерів.

3DPrint.com

Співзасновник Kwambio впевнений, що до масового поширення принтерів, які будуть друкувати, що завгодно, поки далеко, але технології удосконалюються і здешевлюються, відтак незабаром у них може з’явитися новий принтер, призначений для домашнього використання.

Поділитися: