NASA відправить на Марс перший вертоліт у 2020 році

449
Дрон перевірить придатність розрідженої атмосфери для польотів

NASA запустить перший вертоліт на Марс у рамках своєї космічної місії Mars 2020. Літальний апарат Mars Helicopter перевірить, наскільки атмосфера Марса, у 100 разів більш розріджена, ніж атмосфера Землі, підходить для польотів.

Робота над проектом почалася ще чотири роки тому на базі Лабораторії реактивного руху NASA. Готовий вертоліт розміром з бейсбольний м’яч важить лише 1,8 кг.

Фобос «зіпсував» портрет Марса

Дрон призначений для польотів в атмосфері Марса на висоті в 30 тис. м. Для порівняння: на Землі вертольоти піднімалися на висоту не вище 12 тис. м. Mars Helicopter має подвійний гвинт, який обертається в 10 разів швидше за лопаті його земних аналогів.

Щойно корабель NASA опуститься на поверхню Марса, дрон помістять на відповідний стартовий майданчик. Учені попередньо завантажать у вертоліт програму польотів, щоб він автономно зробив тестовий політ.

NASA
youtu.be/oOMQOqKRWjU

Загалом вертоліт має здійснити п’ять автономних польотів упродовж 30 днів по 90 секунд кожний. Учені мають намір зняти поверхню Марса з висоти пташиного польоту за допомогою двох вбудованих камер.

У NASA не виключають невдачі експерименту. Однак якщо вертоліт усе ж злетить, то він стане першим літальним апаратом в атмосфері Марса. У результаті вчені зможуть відправляти літальні апарати, щоб вивчати важкодоступні місця Червоної планети, зазначає The Verge.

Запуск вертольота разом з місією заплановано на липень 2020 року. Очікується, що космічний корабель сяде на поверхню Марса в лютому 2021 року.

Нагадаємо, що NASA почне будувати навколомісячну станцію на початку 2019 року.

Ілон Маск пообіцяв запустити польоти на Марс у першій половині 2019 року.

 

Джерело: The Verge

Поділитися: