NASA розробило проект будівництва «хмарного міста» в атмосфері Венери

679
www.independent.co.uk
Перших «жителів» поселять у гігантських космічних дирижаблях на висоті 55 км від поверхні планети

Космічне агентство NASA розробило проект колонізації людством Венери під назвою HAVOC (High Altitude Venus Operational Concept – «Концепція висотного розміщення на Венері»), повідомив Daily Mail.

Злітай на вихідні: NASA рекламує тури на екзопланети

Поверхня Венери абсолютно непридатна для існування. Середня температура тут сягає 460 °C, це спекотніше, ніж на Меркурії, який набагато ближчий до Сонця. Тут періодично йдуть дощі з розпечених важких металів вісмуту і свинцю, а молоді скелясті гори постійно сейсмоактивні, тож пейзаж змінюється.

Тому NASA запропонувало освоювати щільну атмосферу планети, розмістивши тут так зване «хмарне місто».

HAVOC передбачає будівництво величезних космічних дирижаблів, які будуть тривалий час зависати на висоті близько 55 км над поверхнею. На цьому рівні температура повітря становить 20-30 °C, а атмосферний тиск – удвічі менший за тиск на рівні моря на Землі.

При цьому атмосфера Венери досить щільна, щоб захистити астронавтів від іонізуючого випромінювання з космосу. Завдяки близькості до Сонця дирижаблі вироблятимуть у 1,4 рази більше сонячної енергії, ніж на Землі.

Наразі місія HAVOC не має конкретної дати. NASA хоче спочатку відправити на розвідку автоматичні космічні апарати і лише потім споряджати астронавтів – спочатку на орбітальну місію терміном до місяця, потім в атмосферу Венери на місяць, а потім вже на один рік. І лише після цього космічне агентство планує братися до будівництва «хмарного міста».

Як ми вже писали, NASA представило концепцію крижаного будинку для життя на Марсі.

NASA відправить на Марс перший вертоліт у 2020 році.

Поділитися: