NASA представило концепцію крижаного будинку для життя на Марсі

583
www.nasa.gov
Будівля являє собою надувний тор із захисним шаром з крижаної води для захисту від радіоактивних випромінювань

Дослідники NASA Langley Research Center розробили концепцію крижаного будинку для життя на Марсі. Будівля має захисний прошарок з льоду, здатний протистояти суворому клімату Марса, сказано на сайті NASA.

Будинок під робочою назвою Mars Ice Dome є надувний тор із захисним прошарком льоду. Він захищає жителів від радіоактивного випромінювання Марса, небезпечного для здоров’я людини.

NASA відправить на Марс перший вертоліт в 2020 році

Сам будинок досить легкий, тому його можна транспортувати і збирати за допомогою простої робототехніки. Згідно з концепцією вода в будівлю може набиратися ще до прибуття екіпажу і використовуватися в якості палива для космічних кораблів на орбіті Марса.

Воду планують добувати з надр Червоної планети – ймовірно, близько до поверхні Марса є великі поклади льоду.

Експерти впевнені, що заповнювати тороид марсіанської водою можна зі швидкістю один кубометр на день, таким чином, весь крижаний будинок буде «побудовано» за 400 днів.

Кевін Кемптон

Усі матеріали будівлі прозорі, тому пропускатимуть світло всередину, створюючи ілюзію денного світла.

«Можна почуватися як вдома, а не в печері», – запевняє головний дослідник центру Кевін Кемптон.

Його колега дослідник Шейла Енн Тібо вважає, що будівля протягом багатьох років зможе витримати радіацію, ультрафіолетове випромінювання, пилові бурі та інші особливості марсіанського клімату.

При цьому сам будинок передбачає достатньо місця як для мешканців, так і для робототехніки, яку можна розмістити всередині. Температуру в приміщенні регулює спеціальний шар вуглекислого газу, який відділятиме захисний шар льоду від житлового простору.

Нагадаємо, що NASA створила теплозахист для відправки зонда до Сонця.

NASA вивчає можливе позаземне життя на прикладі підводного вулкана.

Поділитися: