Народжені біля моря: 7 стартапів від п’ятьох одеситів

300
Shutterstock
Найперспективніші стартапи Одеси

Останні роки для одеських стартапів стали знаковими. У 2015 році мобільний додаток Looksery – для змінювання в реальному часі зображення власного обличчя – купив світовий гігант Snapchat. Уся команда на чолі з одеситом Віктором Шабуровим переїхала до США.

Не менш успішним є IT-діяльність 29-річного Дениса Жаданова, співзасновника Readdle, який потрапив до рейтингу кращих IT-підприємців світу 30 Under 30 журналу Forbes. Його додаток ReaddleDocs для iPhone з’явився практично одночасно з App Store – Денис разом з братом Ігорем були першопрохідцями. Зараз Readdle вважається лідером у своїй категорії з понад 75 млн завантажень по всьому світу.

K.Fund Media підібрав 7 нових і перспективних стартапів з Одеси.

Вадим Роговський (Сlickky, 3DLOOK)

29-річного одесита Вадима Роговского вже можна вважати серійним стартапером. Створена ним платформа з просування мобільних додатків Сlickky в 2017 році, за версією профільного видання Inc, увійшла до двадцятки маркетингових компаній Європи, що найшвидше зростають.

Сlickky дозволяє власникам мобільних веб-сайтів і розробникам додатків запускати рекламу самостійно в форматі банерів, річмедіа, відео та ін. У 2015-му Роговський залучив $2 млн у інвестиційній компанії iTech Capital.

Вадим Роговський
Вадим Роговський. forbes.net.ua

Новий стартап підприємець розробляє спільно з одеситом Олександром Араповим – додаток 3DLOOK. Це онлайн-примірка, що дозволяє за двома фотографіями спроектувати 3D-манекен і приміряти на нього одяг. У цей проект каліфорнійський акселератор Boost.vc вже вклав $500 тис.

«Наша мета – змінити процес вибору одягу онлайн, в першу чергу для тих, хто робить покупки з мобільних пристроїв. Зробити його набагато зручнішим і більш персоналізованим, при цьому надавши рітейлерам і брендам потужний інструмент для підвищення конверсії та зменшення повернень», – пояснює Роговський.

Ідею стартаперів вже оцінив найбільший американський рітейлер – Kohl’s, готується до запуску спільний проект з Puma.

Монетизувати проект передбачається завдяки фіксованій щомісячній передплаті вартістю від $99 до $10 тис. на місяць.


Володимир Усов (Kwambio, Підручнік.ua)

Портфель Володимира Усова вже налічує пару успішних проектів. Наприклад, у його онлайн-платформу Kwambio, на яку дизайнери можуть завантажувати свої 3D-проекти, а користувачі змінювати їх зовнішній вигляд на свій смак і роздруковувати на своїх пристроях, бостонська TechStars вклала $650 тис.

Новітня розробка Kwambio – 3D-принтер для друку керамічних виробів Ceramo One. На його створення стартап знову залучив інвестиції – $500 тис. від венчурних фондів Empire State Capital Partners і Impulse VC. Загальна сума інвестицій у Kwambio перевищила $2 млн. Детальніше про проект K.Fund Media писав раніше.

Володимир Усов
Володимир Усов. theukrainians.org

Усов розвиває ще один проект – Підручник.ua. Це сервіс електронних підручників і щоденників з онлайн-розкладом для вчителів, учнів та їх батьків. За словами стартапера, до сервісу вже підключили 50 тис. школярів з Одеси та Вінниці, на черзі – Харків та Миколаїв.

«Модель така: місто купує на всі школи потрібну кількість акаунтів з розрахунку 140 грн на рік на людину. Для школярів та батьків – безкоштовно. Вони отримують такі сервіси: електронні підручники, розклад, щоденник, електронний журнал», – пояснює Усов.


Андрій Севрюков (Agrieye)

Штурман дальнього плавання Андрій Севрюков і його компанія Agrieye налаштовані полегшити працю фермерам у різних країнах.

«За допомогою штучного інтелекту допомагаємо їм виростити більше врожаю з меншими витратами», – коротко пояснює він.

Agrieye – випускник норвезького акселератора Katapult і українського 1991 Open Data Incubator. Проект вже увійшов в десятку кращих стартапів, які представлять Україну на міжнародній виставці CES 2018.

Андрій Севрюков
Андрій Севрюков. Latifundist.com

Команда розробила і активно удосконалює проект дистанційного зондування територій. Він допомагає аграріям збільшити врожайність, надає рекомендації щодо точної землеобробки за допомогою безпілотників, багатоспектральних камер і хмарної платформи, прогнозує майбутній урожай, аналізує температурний режим на полі, налаштовує автоматичну аналітику за типом ґрунтів.

Вінницькі стартапи: кешбек-сервіс, каршерінг і платформа для дистанційного навчання

Монетизація орієнтована на SaaS (надають програмне забезпечення як послугу) + Revеnu Share (модель партнерської програми, при якій партнер отримує частку від принесеного ним замовнику прибутку).

Основні інвестори – відомі фонди Startaaccelerator і Nordicimpact.


Денис Дмитров (Штрафи UA, Marketbox)

Денис Дмитров – IT-підприємець зі стажем. Ще в 2006 році він був співзасновником компанії Best Soft Service, яка спеціалізувалася на розробці програмного забезпечення.

Зараз в його портфелі два проекти: Штрафи UA – сервіс для оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху та Marketbox – управління товарами та замовленнями на торгових майданчиках через єдиний кабінет для продавця.

За словами Дмитрова, за півтора року сервіс Штрафи UA опрацював понад 10 тис. постанов на 3 млн грн. Додаток стягує з користувачів комісію з оплат в розмірі 5% і дозволяє отримувати повідомлення про штрафи, оплачувати їх онлайн і отримувати квитанцію про погашення.

Денис Дмитров
Денис Дмитров. DOU

«Зараз запускаємо сервіс, який дозволяє придбати електронний поліс ОСЦПВ. Це буде найкращий UX для розрахунку та купівлі ОСЦПВ в Україні. У перспективі це перший мобільний додаток в Україні для перевірки та оплати штрафів ПДР. Щоправда, перевірка поки не доступна», – розповідає стартапер.

Marketbox знаходиться поки на стадії тестування. Заробляти підприємці мають намір на передплаті.

Вам буде цікаво: В Краматорську будують 3D-ферму, а в Маріуполі вчать економити на покупках

Поділитися: