Напередодні: як українці заробляють на новорічних святах

163
Precious.jp
Продають сніг, ялинки на стіл і карафки на ялинки

Тим, хто робить бізнес на чудесах влітку, більше за інших вдається заробити і на Новий рік. Про це новорічні історії харківської майстерні «Склодув», одеської компанії, що створює їстівні клумби SaladBasket, і київської студії спецефектів TORNADO SFX, що може організувати навіть сніговий буревій.

Суворо за календарем

«Влітку частіше замовляють дощ, а взимку сніг. У нас зими помірні, а вся новорічна реклама зі сніжинками. І ось сидять рекламісти і чекають, а раптом випаде і не доведеться платити», — посміхається керуючий компанією TORNADO SFX Олександр Чернявський.

00222

Після сильних снігопадів в середині грудня компанію покинули чотири клієнти. Але працювати, оглядаючись на синоптиків, Олександр звик.

Він займається спецефектами більше десяти років — сьогодні в переліку послуг не лише всі атмосферні явища, вибухи-пожежі, а й землетруси. Велика частина послуг продається в комплексі: там, де дощ, часто потрібен вітер і туман, а до штучного снігу, буває, необхідно додати справжній.

«На зйомках «Білої гвардії» використовували вісім тонн штучного снігу, і ще стільки ж справжнього. Сніг возили вантажівками з Протасового Яру, орендували гармати», — згадує Чернявський.

Ось сидять рекламісти і чекають, а раптом випаде сніг і не доведеться платити

Власну снігову гармату він купив більше року тому. Але скористатися нею вдалося лише раз: гармата працює виключно при мінусовій температурі, а знімальні дні були теплі.

Чернявський також надає перевагу своєму штучному снігу — українському. Тому голлівудську целюлозу почав виробляти на одному із заводів в Дніпрі.
В цілому засніження однієї локації коштує близько $1-2 тис. Це можуть бути декорації для дитячої вистави або телешоу, але все ж для більшості івентів така ціна зависока. Тому основні замовники — рекламна галузь та кіноіндустрія. Розвиток останньої в Україні вже дає результати: компанія TORNADO SFX почала активно брати участь в тендерах «Держкіно».

Пустити коріння

«Пряні трави на підвіконні почала вирощувати для себе. Хотіла такий городик, щоб милував око: так з’явився і дерев’яний ящик, і прапорці з найменуваннями зелені», — згадує Дарина Хорсева.

Її стильні їстівні композиції ще два роки тому припали до смаку жителям українських мегаполісів.

Dasha Horseva

Лаванда стала першою рослиною в лінійці, яка дещо випала з «їстівних». Її Дарина вперше виписала з Франції навесні 2017 року. І та одразу ж очолила топ продажів.

«Не хотілося розмивати концепцію, проте лаванда – це таки спеція. Вона використовується, наприклад, для приготування лимонадів або навіть кави, — говорить Хорсева. — З ялинками складніше».

Але їх, як раніше лаванду, продовжували просити самі клієнти. Тому у вересні цього року була представлена ​​окрема декоративна лінійка: кулі з хризантем стали уособленням осені, а до Нового року в ній з’явилися хвойні рослини.

Чому чоловікові набагато складніше відчувати радість, отримавши подарунок, ніж жінці 

Ялина, кипарис, туя — такі живі «ялинки» розсилає по всій Україні одеський SaladBasket. Однак найбільшим попитом користується ялівець. Як і на лаванду, на нього пішов шквал замовлень після першого анонсу — ще 25 листопада.

Вартість хвойної рослини в ящику стартує від 190 грн. Висота такої композиції становить 35 сантиметрів: вона, як правило, служить декором новорічного столу. Деревця в 75 сантиметрів беруть як повноцінні ялинки: їхня ціна — 590 грн. Причина комерційного успіху — етичність продукції, вважає Хорсева. Майже всі її клієнти цікавляться, як правильно навесні пересадити рослину.

А кулька крутиться

Склодув Ігор Красиля любить замовлення, за які відмовляються братися інші. Зробити за індивідуальним ескізом кулемет Томпсона, ракету або літак — такі прохання він чує цілісінький рік. Однак до новорічних свят кількість екзотичних виробів, що виходять зі студії, зростає в рази.

«Томпсон був на літр, ракета — на півтора. Карафки взагалі замовляють дуже часто, тому що тут і форма, і функціональність», — каже власник майстерні «Склодув».

Видувати перші кульки він почав п'ять років тому

Найскладніше було добитися синхронності рухів — навчитися обертати скляну трубку над вогнем. Але щойно йому це вдалося, вчитель почав ділитися різними секретами. Зокрема він розповів про «новорічну технологію» — покриття скла сріблом.

«Можна зробити об’єкт просто золотистим, а можна хамелеоном. На світлі він буде горіти жовтим, а в темряві стане небесно-блакитним», — ділиться майстер.

fursk.ru

За цією новорічною технологією він створив міні-карафки на ялинку — новорічні кулі, які можна наповнити алкоголем. Новинка стала найпопулярнішою в цьому сезоні.

Вартість однієї «п’яної» кулі починається від 70 грн. Але замовляють їх, як правило, наборами. Такий ялинковий декор зацікавив як приватних, так і корпоративних клієнтів.

 

Вам буде цікаво: Як досягти балансу у передсвятковий період
Поділитися: