Найбільший японський телеком-оператор тестує свій квантовий комп’ютер

292
gigaom.com
Інтернет-користувачі зможуть безкоштовно випробувати можливості його прототипу

Nippon Telegraph and Telephone (NTT), найбільший телеком-оператор Японії, надає для громадського користування прототип власного квантового комп’ютера.

27 листопада інтернет-користувачі зможуть безкоштовно протестувати його можливості.

Тести NTT підтвердили, що квантова нейронна мережа цілодобово працює стабільно і безперервно за кімнатної температури.

У ході розроблення свого прототипу NTT застосовував відмінний від Google та інших розробників інженерний підхід, роблячи ставку на використання властивостей світла.

Під час роботи сучасних суперкомп’ютерів споживана потужність становить 10 тис. кВт⋅год, тоді як японському квантовому комп’ютера достатньо всього 1 кВт⋅год – стільки ж споживає побутова техніка.

Японці тестують безпілотні мінібуси для літніх

Для розвитку квантових технологій уряд Японії, якому належить третина акцій NTT, заснував 10-річну програму підтримки розробників на суму $267 млн.

У партнерстві з Кембриджським університетом дослідженнями у сфері квантових обчислень займається також японський фінансово-промисловий конгломерат Hitachi.

За мінімального енергоспоживання квантові комп’ютери здатні обробляти дані в рази швидше, ніж традиційні конкуренти, що базуються на напівпровідниках.

Як ми писали раніше, німецький автоконцерн Volkswagen планує реалізувати три дослідницькі проекти з використанням квантових комп’ютерів американської корпорації Google.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: