Найбільші нафтотрейдери переходять на блокчейн

144
prod-upp-image-read.ft.com
Міжнародний консорціум планує розробити сучасну цифрову платформу до кінця 2018 року

Група компаній за участю енергетичних гігантів BP, Royal Dutch Shell і Statoil має намір до кінця 2018 року створити блокчейн-платформу для торгівлі енергоресурсами.

Консорціум також підтримали великі трейдери Gunvor, Koch Supply & Trading і Mercuria, а також банки ABN Amro, ING і Societe Generale.

Технологія блокчейн, що застосовується при створенні криптовалют, дає змогу автоматично оновлювати бази даних і прискорює у багато разів обробку транзакцій. До того ж система, що працює на блокчейні, не потребує додаткової перевірки.

Японські банки почнуть випускати віртуальну валюту

«В ідеалі блокчейн-платформа унеможливить плутанину із правами на вантаж. А якщо на кожному етапі торгового процесу встановити точні часові відмітки, то вона ще й підвищить ефективність управління ризиками», – зазначає аналітик сировинних ринків Едвард Белл.

Створений консорціум працюватиме як незалежна організація. Наразі він залагоджує регуляторні питання.

Консорціум заявив, що створює блокчейн-платформу, щоб знизити рівень операційних ризиків і зменшити витрати на продаж енергоресурсів. Крім того, об’єднання компаній розраховує на підвищення надійності та ефективності внутрішніх торгових операцій.

Нагадаємо, що 3 жовтня сайт Державного земельного кадастру України (реєстру власників землі) почав працювати за технологією блокчейн.

А 27 жовтня акції невеликого британського IT-інвестора On-line Plc на Лондонській фондовій біржі подорожчали на 394%, тобто майже вп’ятеро, після заяви, що компанія має намір змінити назву на On-line Blockchain Plc.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: