Нафтові гіганти заощаджують мільйони на ремонті устаткування за рахунок AR-пристроїв

170
www.bloomberg.com
Один день простою коштує типовому нафтопереробному заводу $12 млн

Великі нафтові компанії активно використовують пристрої з технологією доповненої реальності (AR) для дистанційного керування технічним обслуговуванням своїх підприємств.

Завдяки інноваційним технологіям енергетичні корпорації можуть заощаджувати мільйони доларів на сервісних витратах за рахунок скорочення часу на ремонт або заміну обладнання.

Корисний «вау-ефект»: як доповнена і віртуальна реальність змінює сферу громадського харчування

Зокрема, американська Baker Hughes, що входить до трійки найбільших нафтогазових сервісних компаній на планеті, за допомогою фахівця з AR-гарнітурою, роботу якого віддалено контролювали два американських інженера, замінила турбіну на нафтопереробному заводі в місті Джохор-Бару (Малайзія) лише за п’ять днів .

До цього Baker Hughes зупиняла підприємство на 10 днів і витрачала $50 тис. на відрядження фахівців зі США.

Smart Helmet
www.bloomberg.com

Свій гаджет під назвою Smart Helmet американська компанія розробила спільно з італійською VRMedia. Ця AR-гарнітура дає змогу спілкуватися і виводити необхідні зображення на окуляри ремонтника.

AR-окуляри для дистанційних консультацій на своїх об’єктах у США також використовує нафтогазова корпорація British Petroleum.

У співпраці з AR-стартапами зацікавлені компанії з різних сфер. Так, американський стартап RealWear уклав понад 20 угод з енергетичними компаніями на тестування своєї гарнітури вартістю $2 тис. А розробник програмного забезпечення Upskill залучив $17 млн ​​від низки інвесторів, серед яких Boeing і Cisco Systems.

Типовий завод, який щодня переробляє 200 тис. барелів нафти, за кожен день простою втрачає близько $12 млн виручки. А нафтогазові об’єкти, розташовані у відкритому морі, в середньому в очікуванні технічних фахівців закриваються на 27 днів на рік.

Згідно з прогнозами аналітичної компанії ABI Research, у 2022-му сукупні витрати енергетичних компаній на AR-гаджети і відповідні технології становитимуть $18 млрд на рік.

Як ми писали раніше, Amazon увімкнув функцію AR View для перегляду товарів у доповненій реальності.

А Google відкрив API Google Maps для розробників ігор з доповненою реальністю.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: