На злобу дня: як зібрати гроші на Kickstarter для створення медіа

140
Shutterstock
Наука очима хіміка-біолога, подкаст жінок-вчених, серія конференц-дзвінків про демократію, фінанси для кожного, новинний портал нового покоління та британський журнал про мистецтво

Зустрічати медіапроекти на найбільшому краудфандинговому майданчику світу Kickstarter поки ще в диковину. Аби підкорити серця інвесторів, автори стартапів намагаються виглядати максимально технологічно. Але іноді буває зовсім навпаки, коли, наприклад, звичайний журнал виглядає як новаторський проект. K.Fund Мedia відібрав шість найцікавіших проектів медіа.

Жіночий науковий подкаст «Це наш час»

Shutterstock

Клімат. Зміни. Лідерство. Жінки у науці. Антарктида. Це лише кілька тем серії подкастів «Це наш час», представлених на Kickstarter канадськими журналістками Самантою Ходдер та Керол Дівайн.

«Це наш час» – серія подкастів про віртуальну мандрівку Антарктидою. Саме туди минулого року відправилася найбільша в історії жіноча експедиція. П’ять учасниць поїздки — вчені, лікарі та громадянські активістки: Морт Ротманн, Моніка Арайя, Дьян Де Наполі, Даніель Медек та Дебора Пардо — діляться своїми спогадами.

Стартап зібрав C$9,9 тис. (9,9 тис. канадських доларів) з C$10 тис. необхідних.


Наука очима Тошикі Накашиге

Shutterstock

Хімік-біолог з Нью-Йорка Тошикі Накашиге збирає гроші на запуск подкасту «Вчений».

«Мета «Вченого» — досліджувати людство у науці. В цьому подкасті будуть розмови зі вченими з різних галузей», – каже автор ідеї.

Автор стартапу мав намір залучити $2,5 тис. і впорався із цим завданням.


Серія конференц-дзвінків о фейкових новинах

Shutterstock

Американка Мелісса Райян запропонувала трохи модернізувати конференції. Спікерам замість поїздок на місце конференції пропонують подискутувати у форматі конференц-дзвінка. Мелісса запланувала шість лекцій-семінарів, котрі будуть присвячені фейковим новинами та фактчекінгові. Очікується, що у конференц-дзвінках візьмуть участь експерти в галузі засобів масової інформації, технологій, громадянського суспільства та національної безпеки.

Мелісса вирішила зібрати $21,88 тис. і мети вже практично досягла.


Moneysplained: фінанси для кожного

Shutterstock

Аллі-Джейн Гроссан з Брукліна пропонує висвітлювати тему особистих фінансів – від опціонів на акції до робоінвестицій — у подкастах.

Вона порахувала, що для реалізації проекту необхідно $1,5 тис., але бекери вже проінвестували у подкаст більше $4,5 тис. і, схоже, зупинятися не збираються.


Мережа спільних почуттів: новинний портал нового покоління

Shutterstock

Британець Майк Омонії пропонує профінансувати народну новинну платформу. У проекті вже працює близько 100 осіб.

«Новинна мережа, фінансована звичайними людьми», – так виглядає бізнес-ідея, виставлена на Kickstarter. Попри те, що задумка Майка та соратників виглядає дещо утопічною, в неї повірила сотня інвесторів, котрі вже дали проектові майже 6,5 тис. фунтів стерлінгів із бажаних 50 тис. фунтів стерлінгів.


Колективний креативний журнал

Shutterstock

Група британців переконана, що епоха друкованих видань іще не минула. Ціль проекту – створити більше, аніж просто журнал. Радше йдеться про платформу, з допомогою котрої можна зв’язати нових художників із аудиторією, зацікавленою у нових ідеях.

Для старту видання потребує 1,6 тис.  фунтів стерлінгів, тисячу з яких уже зібрали.


Вам буде цікаво «Міф єдинорогів: чому стартапи Кремнієвої долини переоцінені»

Поділитися: