На відстані інтернету: 7 порад як працювати віддалено, якщо ви маєте дітей

309
Shutterstock
Про що варто пам’ятати для збереження продуктивної роботи та стосунків із людьми

Нарешті у вас з’явилася можливість працювати віддалено. Можливо, це пов’язано зі структурою вашої нової роботи або організації; можливо, це частина нової ініціативи у сфері корпоративної роботи/життя; або, може бути, це результат кількох місяців лобістської діяльності керівництва. Так чи інакше, ви виграли приз, про який мріють багато або більшість працюючих батьків. Жодних поїздок на роботу, ніякого відволікаючого увагу офісу, ніхто не дивиться на вас несхвально, коли ви відпрошуєтеся для відвідування педіатра. Тільки ви, зручне домашнє робоче місце та можливість провести більше часу зі своїми дітьми.

А тепер починається найскладніше

Для багатьох працюючих батьків і для організацій, в яких вони працюють, віддалена робота – це крок уперед для досягнення балансу між роботою та особистим життям, продуктивністю та стабільністю. Це стало частиною сучасного професійного життя.

Однак переваги приносять відповідну кількість проблем, особливо на особистому рівні. Як ви залишаєтеся на екрані радару головного начальника, коли фізично не перебуваєте в офісі?

Як уникнути відволікаючих чинників та втручань, які можуть поставити під загрозу вашу продуктивність?

В умовах культури праці, що вимагає цілодобової та без вихідних доступності, як ви уникаєте засудження – особливо з боку більш старших або традиційно налаштованих колег – за те, що ви обираєте легкий шлях, обираєте «батьківський шлях»?

Як ви встановлюєте конструктивні стосунки на робочому місці з людьми, яких ви нечасто бачите? Як уникнути відволікаючих чинників та втручань, які можуть поставити під загрозу вашу продуктивність?

Досвідчені працюючі батьки знають: щоб успішно поєднувати віддалену роботу із кар’єрою та сім’єю, потрібно набагато більше, аніж домашнє робоче місце. Це вимагає свідомих зусиль і певної конкретної ефективної тактики, яку ви можете почати застосовувати вже сьогодні.

1

Дотримуйтеся твердого графіка

Після довгих років роботи в офісі, працюючи віддалено, ви можете почуватися напрочуд вільними: можна сідати за свій робочий стіл о пів на десяту ранку в піжамі! Можна годувати дитину під час телефонної конференції! Але та сама нестача традиційних меж робочого місця може підірвати вашу мотивацію та продуктивність (чи дійсно ви перебуваєте в найкращій формі, починаючи пізно та працюючи у тренувальних штанях?).

Малюк може повчитися у вас тайм-менеджменту. Shutterstock

Використовуйте можливість облаштувати свою віддалену роботу, щоби створити ту свободу, яка має для вас значення, – наприклад, щоб відвезти дітей до школи або відвідати футбольний матч, – але також дотримуватися чіткого графіку та звичок.

Почніть працювати в той самий час кожного дня. Носіть те, що змушує вас почуватися рівно та впевнено. Перерви обмежте до такої самої тривалості і частоти, що й в офісі. Із твердим графіком і правильними «огорожами» на місці, ви максимізуєте почуття професіоналізму та контролю.

2

Контролюйте контрольоване

Зверніть увагу на своє фізичне робоче середовище – і обладнайте його таким чином, щоби допомогти вам бути професіоналом і бути сприйнятим, як професіонал – зосереджений та цілеспрямований.

Знайдіть спосіб забезпечити конфіденційність під час важливих телефонних дзвінків. 

Навіть якщо це буде означати, що ви повісите замок на двері до свого робочого кабінету, щоб туди не зміг увірватися ваш малюк. Створіть професійне тло для відеодзвінків, щоб ніхто не дивився на хокейне спорядження ваших дітей на задньому плані, коли ви обговорюєте квартальний маркетинговий звіт. Беручи до уваги ці невеликі логістичні деталі, ви покращуєте своє робоче середовище та професійний образ.

3

Продемонструйте свою цілеспрямованість

Ваші колеги не можуть оцінити того, чого вони не бачать. В умовах віддаленої роботи стежте за тим, щоб забезпечити чіткі та однозначні сигнали про те, що ваші зобов’язання і трудова етика непохитні.

Вчасне виконання обов'язків підвищує довіру до вас. Shutterstock

Основні поради: спочатку відправте електронну пошту вранці, щоб оголосити, що ви вже на зв’язку. Повідомте колегам, що ви уважно прочитали їхні електронні листи та документи.

Відповідайте на дзвінки рано вранці або пізно вночі, щоби підтримати колег, які працюють в інших часових поясах. Ці невеликі хитрощі дозволять вам виявити прагнення, прихильність і працьовитість – гарні риси для будь-якого рівня.

4

Проведіть технічний аудит

Розумне використання технологій може максимізувати ефективність та ваш зв’язок із колегами. Якщо ваш домашній принтер працює не так швидко, як в офісі, або ви відправляєте листи електронною поштою і телефонуєте, а всі інші в офісі працюють на Slack, то ви втрачаєте реальні можливості. Зверніться до IT-команди, щоб вони допомогли вам знайти і почати використовувати найкращі технологічні інструменти.

5

Виділіть 10% свого часу на створення стосунків

У звичайному офісному середовищі стосунки будуються органічно – завдяки бесідам біля кулера, в коридорі, за ланчем. Але коли ви працюєте віддалено, вам доведеться створювати ці «можливості підключення» самостійно.

Зателефонуйте колезі, щоби домовитися зустрітися на вихідних.

Напишіть клієнту на електронну пошту, щоб запитати, як пройшла важлива для нього презентація. Забезпечте регулярні, неформальні точки дотику з усіма в команді (і в усій організації) – це принесе великі довгострокові дивіденди.

6

Будьте позитивно непередбачувані

Навіть якщо ваша дистанційна робота дає можливість проводити п’ять днів на тиждень удома, заходьте до офісу кожні кілька тижнів. Показуйте щорічний маркетинговий огляд, навіть якщо ви постійно на зв’язку. Будьте в курсі подій тижня, коли приходять новачки, щоб ви могли допомогти наставникові ввести їх у курс справи. Вам не обов’язково бути присутнім увесь час, щоби бути помітними, – лише тоді, коли це має значення.

Зате діти розуміють світ ігор і люблячих батьків. Shutterstock

7

Поясніть це своїм дітям

Діти, природно, важко розуміють світ праці – з чого він складається, чого він вимагає і що це означає. Але навіть дуже маленькі діти можуть почути, що «мама працює весь тиждень в офісі, тому що мені це подобається і дає змогу заробляти гроші, щоби піклуватися про нашу сім’ю. По п’ятницях я все ще працюю, але з дому, щоб мати можливість відвезти вас до школи, і щоб ми могли разом весело провести час». При цьому ви передаєте цінності важкої роботи та відповідальності, демонструючи свою прихильність і любов.

Дистанційна робота – це чудовий професійний навик.

Як і будь-яке інше професійне вміння – наприклад, публічні виступи, переговори або фінансовий аналіз – він формується з часом, а також завдяки досвіду, особистим рефлексіям, прагненню до постійного вдосконалення і напруженої праці. І будь-кому із працюючих батьків, які хочуть керувати справами організації, домогтися успіху на роботі та виростити прекрасних дітей, це вміння однозначно варто розвивати.

Джерело: HBR
Поділитися: