На тарілочці: як в Україні з’явилось перше крафтове морозиво

830
Фото Юрий Ферендович
Дмитро Стародубов, Юрій Кондратенко та Денис Антіпов кілька разів змінювали рецептуру під смак покупців

Морозиво повинно подобатися і дорослим і дітям. Ще важливо, аби смак був приємним і у спеку і в холод. І, безумовно, воно має бути най-найсмачнішим у світі.

Саме таке морозиво мріяли зробити три товариша: Дмитро Стародубов, Юрій Кондратенко та Денис Антіпов.

Три товариша

Дмитро та Юрій знайомі з дитинства. Неодноразово разом бігали у рідній Олександрії (Кіровоградська область) до кіоску за пломбіром на паличці.

«Після школи приїхали до Дніпропетровська на навчання, там познайомилися із Денисом Антіповим. разом працювали і разом проводили час, їздили в мандри», — пригадує співзасновник бренду Mr. Pops Дмитро Стародубов.

Фото Юрий Ферендович

Тоді він продавав плитку та елітну сантехніку, а Кондратенко — металоконструкції.  Антіпов займався обслуговуванням автомобілів.

 

«Ідея створити щось таке виникла у подорожі. Нам подобалося пробувати страви кухонь різних країн, в тому числі і на островах. Всі ми дивилися американський канал Food Network. А Юра навіть пройшов курси куховарського мистецтва», — каже Стародубов.

Хлопці загорілися ідеєю створити морозиво ручної роботи із незвичними смаками. За основу взяли формат «попсікл» (Popsicle, морозиво на паличці).

Фургончик та набережна

Перше морозиво створювалося у Дніпрі на орендованій кухні площею у 10 квадратних метрів, за допомогою обробної дошки, морозильної камери, міксерів, ножів та інтуїції.

Асортимент включав у себе кілька оригінальних смаків: «імбир-каркаде», «чілі-ананас», «шоколад-морська сіль». Розраховували на зацікавлення просунутої молоді, хіпстерів.

Ідея створити щось таке виникла у подорожі, нам подобалося пробувати страви кухонь різних країн, зокрема на островах

Морозиво намагалися продавати на міській набережній.
«Його брали неохоче – люди не зовсім розуміли, що ми продаємо», – нарікає Стародубов.  Повернувшись додому, бізнесмени вперше, проте не востаннє змінили рецептуру.

Зараз у склад морозива, залежно від різновиду, входять: подрібнені фрукти, вершки, випічка власного виробництва, карамельна маса, шоколад.

Про смаки сперечаються

Невдалий досвід не зупинив друзів. Вони купили обладнання, інгредієнти та винайняли приміщення, вклавши у рівних долях $2 тис. Одначе побороти упередженість покупців виявилося нелегко.

«Українці звикли до трьох смаків: пломбир, кавове та плодово-ягідне. Наш продукт продавався по 15-20 грн за порцію і це сприймалося дико: незрозуміле морозиво, та ще і дорого», – каже Стародубов.

Фото Юрий Ферендович

Партнерам іноді доводилося продавати продукт нижче собівартості. Першими знайшли шанувальників смаки полуниці із вершками та ірисок.

Зараз у лінійці Mr. Pops 14-15 різновидів морозива. Найбільш популярні смаки: груша-сир Дорблю, солона карамель, ваніль-брауні, лимонний чізкейк. Взимку з’являється медовий гарбуз із корицею та мигдалем, чорнослив із волоським горіхом.

Сировину виробники використовують переважно українську

Постачальника не змінюють — бережуть смак у готовому продукті. Втім, є і закордонні інгредієнти. Наприклад, знадобився рік, аби наладити поставки певного сорту манго з Індії.

На порозі успіху

Сьогодні морозиво Mr.Pops можна знайти у 26 столичних точках продажу та 37 магазинах і закладах Дніпра.
«Першою була дуже гарна кав’ярня у Дніпрі із якісною, смачною кавою, – ностальгує Стародубов. — В Києві постійно розширюємося, додаючи кожен тиждень 2-3 нових місця».

Фото Юрий Ферендович

Питання конкуренції не зачіпає молодих підприємців. «У форматі морозива на паличці серйозних конкурентів у нас немає – є імітатори, які намагаються зробити щось подібне до нашого продукту. Цю пародію я не вважаю конкуренцією», — запевняє Стародубов.

 

Поділитися: