На восьмий день роботи із сайта блокчейн-стартапу Prodeum, запущеного шахраєм з Литви, із заявленою сумою ICO $2,3-$ 5,9 млн (2,1-5,4 тис. ефірів), пропала вся інформація. З 28 січня відвідувачів сторінки зустрічає слово «пеніс» на білому тлі.
21 січня афера під виглядом блокчейн-платформи для відстеження походження овочів і фруктів запустила первинний продаж токенів. Після її самовикриття віртуальний гаманець, на який надходили інвестиції, виявився порожнім.
Криптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO
Напередодні закриття prodeum.io його розробник зізнався, що з грудня запустив кілька подібних «проектів». Він також назвав все ICO шахрайством.
«Я вкрав близько $50 тис. за минулий місяць. Починалося з крихітних сум: я стрибав від радості, коли афера принесла мені перші $100. На Prodeum я заробив лише $3 тис. – це провал», – йдеться в блозі на Tumblr, який найпевніше належить зловмиснику.
Аферист додав, що залишає шахрайство із виведеденням компаній на криптобіржу. «Я не доклав анінайменшого зусилля до створення Prodeum», – мотивував він своє рішення.
TechCrunch відзначає, що сайт псевдостартапа виглядав підозріло. Наприклад, фото засновників Prodeum були скачані з інтернету, а документи представлені тільки англійською мовою.
На думку видання, ICO не зможе стати ефективним варіантом інвестування, поки кількість криптоафер не знизиться.
Раніше ми писали, що фішинговий сайт gramtoken.io заробив $5 млн на торгівлі ще не існуючими токенами Telegram.
Нагадаємо також, що в Китаї ICO вже майже півроку поза законом.