На роботу після 45: чи потрібні компаніям зрілі співробітники

12872
Shutterstock
І якщо так – то де і навіщо

Ринок праці України непривітний до людей старше 45 років. У деяких вакансіях відкрито вказують вікові переваги. Але в більшості випадків це швидше негласне правило: при інших рівних краще взяти того, хто молодший. Це стосується і чоловіків, і жінок. В особистих бесідах або коментарях під вакансіями на Facebook здобувачі скаржаться, що під час співбесід по телефону після питання про вік рекрутери навіть не хочуть продовжувати спілкування. K.Fund Media з’ясовував, що думають роботодавці про зрілих співробітників і де чекають таких фахівців.

Екатерина Чалая

Катерина Чалая, керуючий партнер в MMI Group

Як правило, роботодавці досить насторожено ставляться до претендентів, вік яких – старше 40-45 років. Багато хто вважає, що такі співробітники не такі ефективні, як молоді претенденти. Однак я впевнена, що приймати на роботу фахівців старше 45 можна і треба.

По-перше, фахівці в такому віці мають досить великий досвід. Він дає можливість швидко вирішувати робочі завдання і орієнтуватися на досягнення чіткого результату.

По-друге, співробітники встигають напрацювати велику кількість корисних навичок, сформувати робочі зв’язки і вміють швидко адаптуватися в робочому колективі.

По-третє, в такому віці фахівці куди рідше замислюються про те, щоби повністю змінити рід діяльності, тому співпраця із ними – досить надійна і стабільна.

В цілому я оцінюю претендентів, орієнтуючись на їхні знання, вміння та накопичений досвід роботи. Вік не є недоліком, і у мене немає упереджень щодо ефективності роботи співробітників, яким вже понад 45 років.


Олег Приходько

Олег Приходько, генеральний директор девелоперської компанії GREENOL

У сучасному житті 45-річна людина – це все ще активний, енергійний і життєрадісний індивідуум, який бажає пізнавати незвіданий світ і прагне забезпечити свої можливості за допомогою своєї трудової діяльності. У цьому віці людина вже має знання і навички, і в той же час її мозок готовий не тільки аналізувати наявний досвід, але і сприймати нову інформацію.

При прийомі на роботу доцільніше керуватися принципами не вікових характеристик, а ясно зіставити портрет посади і портрет особистості. При такому підході результат буде найкращим. А фактор віку дуже рідко буває критичним при відборі.

А ось якщо роботодавець сам не знає, чого хоче від майбутнього працівника, то і з’являються в критерії відбору: вік, вузькопрофільний досвід, стаж та інші другорядні чинники. Чим грамотніше роботодавець буде відбирати собі персонал, тим рідше від нього можна почути, що на ринку праці відсутні кваліфіковані фахівці.


Валерий Кондрук

Валерій Кондрук, президент компанії «ФАРМПЛАНЕТА»

Я особисто проводжу співбесіду кандидатів на ключові посади і можу впевнено сказати, що кваліфікація, професіоналізм співробітника не залежать від віку. Більше того, проактивні кандидати після 45 років доповнюють свій досвід, освоюючи сучасні технології, методики ведення бізнесу. Тому відповідь однозначна – так, до компанії «Фармпланета» беруть на роботу людей всіх вікових груп.

Звичайно, усереднено можна відзначити, що кандидати після 45 років, які були прийняті у відділ кадрів, фінансовий і ряд інших відділів компанії, мають свої психологічні, соціальні особливості. Думаю, це зрозуміло кожному. Однак зараз час, коли все залежить не від віку, статі, освіти, а від особистості. Тому моє рішення про прийом на роботу тих, кому за 45, було обґрунтовано не їх віком, а набором професійних та особистісних якостей. Серед них: досвід, бажання навчати і навчатися, вміння брати відповідальність за результат, приймати зміни бізнес-процесів.

Звичайно, я знаю про квотування співробітників 45 років і старших у штаті компаній. Вважаю, що це шанс для тих, хто хоче себе реалізувати. Головне, ним скористатися і не боятися змін. Можна розширювати знання в основній спеціальності, почати бізнес (один з яскравих прикладів Сем Уолтон, який в 44 роки заснував мільярдну компанію Wal-Mart), кар’єру з нуля. Навіть спортивну. Це я доводжу на власному прикладі, ставши марафонцем після 45 років.


Сергей Вовченко

Сергій Вовченко, голова наглядової ради АТ «Молочний альянс»

Ми з задоволенням беремо на роботу людей віком 45+! У нас – виробництво. Тому люди з досвідом  нам дуже цінні. Особливо на інженерно-технічні посади на заводах. Ті, хто відрізняє транзистор від тиристора, харчову нержавійку від феритної, молоко сорту екстра від другого сорту. На робітничі професії також нам потрібні  люди з життєвим досвідом,  з сім‘єю, яку потрібно утримувати, маючи стабільну  зарплату і впевненість в завтрашньму дні – саме це ми і забезпечуємо.


Поділитися: