На помилках вчаться: чому на роботу треба брати людей із неідеальним резюме

173
Відомий експерт в галузі людських ресурсів — про те, чому «загартовані» кандидати кращі за інших

Погане резюме краще за ідеальне. За умови, якщо кандидати однаково компетентні. Цієї думки дотримується Регіна Хартлі — експерт в галузі людських ресурсів з 25-річним стажем. На конференції TED вона на прикладах пояснила, чим люди з важкою долею кращі за інших.

Всіх шукачів жінка розділяє на дві групи: «срібні ложки» та «бійці». Перші — це ті люди, які досягли успіху завдяки перевагам: повноцінна сім’я, гарна освіта, потрібні зв’язки. Друга група — люди, яким довелося долати великі труднощі, щоби домогтися успіху. Їх резюме, як правило, далеке від ідеалу, — там не буде престижної освіти, замість неї — часта зміна роботи або випадковий підробіток, наприклад, офіціантом.

«Ланцюжок підробітків може служити ознакою непослідовності, відсутності фокусу, непередбачуваності. Або ж може бути сигналом самовідданої боротьби з обставинами. Щонайменше «боєць» заслуговує на співбесіду», — запевняє Регіна Хартлі.

Вона наводить результати дослідження, які показують, якими були долі людей з жахливим дитинством. Як виявилося, третина дітей, які дорослішають в неідеальних умовах, після цього вели здорове, успішне та продуктивне життя. Незважаючи ні на що, вони ставали успішними.

«Візьмемо таке резюме. Батьки цієї дитини віддали його на усиновлення. Він не закінчив університету, стрибав із роботи на роботу, жив рік в Індії, та й до того ж страждає на дислексію. Чи наймете ви такого кандидата? Його ім’я — Стів Джобс», — каже Хартлі.

Експертка впевнена: великих успіхів досягають «бійці» — саме їх і потрібно брати на роботу.

Поділитися: