На одній хвилі: як знайти спільну мову з босом

263
noizz.sk
Як управлінський стиль керівника впливає на вашу поведінку та чому важливо бути вимогливим до себе

Задоволення роботою напряму залежить від ваших відносин з шефом. Якщо вони «натягнуті», то години в офісі перетворюються на пекло. K.Fund Media розбирався, що мають робити підлеглі, щоб залишатися на одній хвилі зі своїм керівником.

Зрозумійте стиль роботи керівника

У кожного менеджера – свій підхід до роботи. Підлеглі мають його розуміти, щоб працювати в унісон. Керуючий партнер рекрутингової компанії Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар називає п’ять ключових векторів, які визначають управлінський стиль: як керівник ставить завдання (загально чи конкретно), як приймає рішення (інтуїтивно чи аналітично), як будує взаємини в колективі (орієнтований на командну роботу чи одинак), чи займається розвитком команди і як відноситься до дисципліни та контролю. Знання методів роботи вашого боса «відшліфує» і вашу співпрацю з ним.

Професори Гарвардської школи бізнесу Джон Коттер та Джон Ґебарро в книзі «Як управляти своїм босом» поділяють керівників на два види: слухачі та читачі.

Звіт на папері важливий для деяких босів. Shutterstock

«Деякі шефи люблять отримувати письмові звіти, щоб мати можливість їх читати та аналізувати. Інші працюють краще, коли інформацію їм надають усно і вони можуть поставити запитання, які їх цікавлять», – пишуть автори.

Одні керівники тримають руку на пульсі справ і хочуть бути в курсі всіх, навіть найдрібніших, новин в компанії. Інші ж бажають, щоб до них звертатися тільки з важливими проблемами. Яскравий приклад останнього типу лідерів – український бізнесмен, співвласник фітнес-центру «Акваріум» та ТРЦ «Dream Town» Гарік Корогодський.

«Співробітники мені не повідомляють погані новини протягом трьох робочих днів. Будь-яка погана новина повинна три дні вилежатися, і тільки потім мені можна про неї сказати. Таким чином 90% поганих новин я не дізнаюсь, вони не витримують випробування часом і просто вмирають», – розповідав він під час одного зі своїх виступів.

Новина повинна три дні вилежатися, і тільки потім можна про неї сказати

Засновники компанії з продажу програмного забезпечення Basecamp Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайєр Хенссон в своїй книзі «Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес» запевняють: беруть на роботу тільки самостійних працівників.

«Такі люди не потребують жорсткого керівництва. Їх не треба щодня контролювати. Вони роблять те, що робив би менеджер, – задають тональність і темп, формують конкретні завдання, визначають пріорітетність і черговість виконання тощо», – пишуть бізнесмени. Тобто, якщо бажаєте чудової співпраці зі своїм керівником – вивчіть його управлінський стиль і слідуйте йому.

Будьте вимогливими до себе

В будь-якій незрозумілій ситуації починати потрібно з себе. Подивіться на свою роботу зі сторони: чи вважаєте ви себе ефективним працівником? Провідний консультант та експерт у галузі менеджменту Пітер Друкер в своїй книзі «Як управляти собою» радить краще пізнати себе і свої можливості за допомогою інтерв’ю. Він пропонує поставити собі чотири питання: Які мої сильні сторони? Як я виконую свою роботу? Які мої цінності? Який внесок я маю зробити? Чесні відповіді на них і бажання змін змотивують вас завести собі якнайбільше корисних звичок, які поліпшать роботу.

Складнощі можуть спонукати до розвитку. Shutterstock

Одним з найвимогливіших керівників сучасності називають засновника компанії SpaceX Ілона Маска. Його підлеглі кажуть, що бізнесмен вимагає від себе все більше і більше, аналогічно ставиться і до оточення.

«Працювати з ним некомфортно. Він ніколи не задоволений собою, тому ніколи не задоволений людьми навколо себе. Проблема в тому, що він як машина, а всі інші – ні. Якщо ви працюєте на Маска, то маєте сприймати дискомфорт. Але цей дискомфорт забезпечить вам такий зріст, якого ви не отримаєте ніде», – писала в блозі Доллі Сін, яка очолювала в SpaceX відділ кадрів.

Працюйте в команді

«Нерідко буває так, що люди не можуть працювати разом через різницю в підході чи темпераменті. Та зазвичай особисті конфлікти – тільки частина проблеми, іноді геть незначна», – пишуть Джон Коттер та Джон Ґебарро. Важливішою проблемою вони називають нерозуміння взаємозалежності.

Це така ситуація, коли підлеглий демонструє свою незалежність від керівника і не визнає користі від його допомоги

Генеральний директор Red Bull в Україні та Білорусі Тетяна Лукінюк каже, що керівникам психологічно комфортніше співпрацювати з людьми, схожими на них. «Ідеальних співробітників ми наділяємо своїми ж якостями. Мистецтво менеджера полягає в тому, щоб підібрати команду з різними сильними сторонами, різними думками і здібностями, і зуміти об’єднати їх зусилля єдиною метою.

Мотивація команди - одна з важливих сторін менеджера. Shutterstock

Важливіше, мені здається, щоб сам підлеглий зрозумів, хто він, що він може і чого хоче в цьому житті. А також – як він може бути корисним для своєї роботи і для свого керівника. Є чудова книжка «Influencing Up», в якій розповідається як раз про це. Якщо коротко, ідеальний підлеглий для боса – той, хто допомагає йому вирішувати проблеми, а не створює їх», – коментує вона.

Поділитися: