Технологічна корпорація IBM у співпраці з авіабудівною компанією Airbus створила першого робота-асистента з елементами штучного інтелекту (AI) на допомогу астронавтам Міжнародної космічної станції. У п’ятницю, 29 червня, дрон відправили в першу місію на ракеті-носії компанії Ілона Маска SpaceX Falcon 9, повідомив Reuters.
Тест: чи замінить робот вас на роботі
Робот на ім’я Саймон (The Crew Interactive Mobile Companion – CIMON) розміром із баскетбольний м’яч вміє «говорити» англійською. Розробники запозичили ідею з науково-фантастичних коміксів 1940 року, в яких робот Професор Саймон був наставником для Капітана Майбутнього (Captain Future). У Саймона також є спільні риси з комп’ютером-надразумом HAL 9000 з культового фільму Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року» за романом Артура Кларка.
Саймон має допомогти німецькому астронавту Олександру Герсту провести наукові експерименти на МКС. Саймон озвучуватиме покрокові інструкції, які астронавти зазвичай читають самі з планшета, під час трьох запланованих наукових експериментів на європейському модулі МКС.
Надалі вчені мають намір за допомогою дрона підвищити ефективність роботи астронавтів, коментує інженер IBM і розробник AI Саймона Маттіас Бініок (Matthias Biniok).
«Наше головне завдання – допомогти астронавтам заощадити час в їхніх повсякденних справах, адже він – найцінніше і найдорожче на МКС», – наголосив Бініок.
Ще одна роль, яку розробники відвели Саймону, – бути компаньйоном для астронавтів, допомогти їм позбутися почуття самотності під час тривалих космічних місій, коли вони втрачають зв’язок із Землею і можуть приймати ірраціональні рішення. Робот із людськими якостями має згладити наслідки дезорієнтації, яку астронавти можуть відчувати в космосі, впевнений інженер Airbus Філіп Шуліен (Philipp Schulien).
Очікується, що Саймон повернеться назад на Землю 13 грудня.
Нагадаємо, що роботи вже допомагають південнокорейським суднобудівникам у виробництві.
Астронавти МКС зняли епізод для серіалу «Невідома планета Земля» National Geographic.