На МКС відправили першого «розумного» робота-помічника для астронавтів від IBM

216
www.reuters.com
Робот на ім'я Саймон допомагатиме з науковим експериментом

Технологічна корпорація IBM у співпраці з авіабудівною компанією Airbus створила першого робота-асистента з елементами штучного інтелекту (AI) на допомогу астронавтам Міжнародної космічної станції. У п’ятницю, 29 червня, дрон відправили в першу місію на ракеті-носії компанії Ілона Маска SpaceX Falcon 9, повідомив Reuters.

Тест: чи замінить робот вас на роботі

Робот на ім’я Саймон (The Crew Interactive Mobile Companion – CIMON) розміром із баскетбольний м’яч вміє «говорити» англійською. Розробники запозичили ідею з науково-фантастичних коміксів 1940 року, в яких робот Професор Саймон був наставником для Капітана Майбутнього (Captain Future). У Саймона також є спільні риси з комп’ютером-надразумом HAL 9000 з культового фільму Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року» за романом Артура Кларка.

«Розумний» робот-помічник для астронавтів від IBM
www.reuters.com

Саймон має допомогти німецькому астронавту Олександру Герсту провести наукові експерименти на МКС. Саймон озвучуватиме покрокові інструкції, які астронавти зазвичай читають самі з планшета, під час трьох запланованих наукових експериментів на європейському модулі МКС.

Надалі вчені мають намір за допомогою дрона підвищити ефективність роботи астронавтів, коментує інженер IBM і розробник AI Саймона Маттіас Бініок (Matthias Biniok).

«Наше головне завдання – допомогти астронавтам заощадити час в їхніх повсякденних справах, адже він – найцінніше і найдорожче на МКС», – наголосив Бініок.

Ще одна роль, яку розробники відвели Саймону, – бути компаньйоном для астронавтів, допомогти їм позбутися почуття самотності під час тривалих космічних місій, коли вони втрачають зв’язок із Землею і можуть приймати ірраціональні рішення. Робот із людськими якостями має згладити наслідки дезорієнтації, яку астронавти можуть відчувати в космосі, впевнений інженер Airbus Філіп Шуліен (Philipp Schulien).

Очікується, що Саймон повернеться назад на Землю 13 грудня.

Нагадаємо, що роботи вже допомагають південнокорейським суднобудівникам у виробництві.

Астронавти МКС зняли епізод для серіалу «Невідома планета Земля» National Geographic.

Поділитися: