На кавовій гущі: біопаливо для лондонських двоповерхових автобусів

164
youramazingplaces.com
Британський стартап планує щорічно виробляти для даблдекерів 6000 літрів біопалива

В рамках пілотного проекту знамениті червоні двоповерхові автобуси Лондона їздитимуть на біопаливі, частково виготовленому з кавових відходів.

Біопаливо для лондонських даблдекерів постачатиме британська переробна компанія Bio-bean. Вона виробляє з відпрацьованої кавової гущі також паливні пелети і брикети.

За словами засновника Bio-bean Артура Кея, відпрацьована кавова гуща на 20% складається з олії, що робить її відмінним матеріалом для біопалива.

До 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла з біопалива

Кавовими відходами стартап забезпечують такі великі британські кавові мережі, як Costa Coffee та Caffe Nero. За оцінками Артура Кея, Великобританія щорічно виробляє 500 тис. тонн відпрацьованої кавової гущі.

Bio-bean заявила, що біопаливо для двоповерхових автобусів вироблятимуть шляхом змішування олії з кавових відходів зі звичайним дизелем. Компанія готова щорічно поставляти 6000 літрів кавового біопалива.

Bio-bean була заснована в 2013 році і залучила інвестиції від британського уряду і енергетичного гіганта Royal Dutch Shell.

Як ми писали раніше, ЄБРР може виділити українському агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» кредит на €25 млн під будівництво біогазового заводу у Вінницькій області.

У Великобританії вже побудовано завод для повної переробки несортованого побутового сміття, що виробляє електроенергію для городян.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: