На Гаваях пішоходам заборонили листуватися на «зебрі»

128
ktla.com
Столиця штату стала першим містом, де запровадили штрафи за користування смартфоном під час переходу вулиці

Із середи, 25 жовтня, поліція Гонолулу (столиця американського штату Гаваї) почала штрафувати пішоходів за мобільне листування під час переходу вулиці.
«Це справді епохальний закон, що високо піднімає планку в питанні забезпечення безпеки на дорогах», – повідомив журналісту The New York Times депутат міської ради Брендон Елефанте, який ініціював заборону.

Пішоходу, вперше впійманому на «зебрі» з гаджетом у руці, загрожує штраф від $15 до $35. За повторне порушення протягом року він ризикує втратити $75, а за третє – $99. Телефон під час переходу вулиці тепер можна дістати виключно для того, щоб зателефонувати на номер екстреної служби «911».

За офіційними даними, смертність серед пішоходів у США у 2016-му зросла порівняно із попереднім роком на 9% – 5987 летальних випадків. Асоціація безпеки дорожнього руху США пояснює сумну статистику тим, що американці стали активніше листуватися на ходу.

Гонолулу став першим у світі містом, де встановили заборону на мобільне листування для пішоходів. Подібні закони обговорювалися на рівні конгресу в 10 американських штатах, проте ніде не знайшли підтримки.

Раніше ми писали, що Департамент транспорту Каліфорнії дозволив експлуатацію самокерованих авто

 

Джерело: NY Times
Поділитися: