На чисту воду: 3 відео, які пояснюють хитрі та небезпечні бізнес-схеми

152
spacovirtual.com
Як захистити себе від економічних бульбашок, заробити на овербукінгу і зрозуміти заплутані схеми анонімних компаній, які приховують ім'я власника

Навіщо авіакомпанії продають більше квитків, ніж місць у літаку, як з’являються економічні бульбашки і чому анонімні компанії – це зло, – у добірці освітніх відеолекцій TED.

Політ нормальний

Щороку понад 50 тис. людей не потрапляють на свої рейси. Одна з причин – надлишкове бронювання, так званий overbooking. Авіакомпанії, готелі та ін. продають більше квитків і місць, ніж у них є. Це збільшує їх прибуток і оптимізує ресурси, адже завжди знайдуться клієнти, які з різних причин не з’являються на рейс або в готель. Втім, зберегти баланс тут досить складно: якщо продати мало, то залишаться місця, а якщо овербукінгу буде багато, то доведеться платити за місце в готелі, новий квиток, добові. Як статистика – скільки пасажирів в середньому не приходить на рейс – допомагає авіакомпаніям заробляти, а не прогорати.

Спекулянтам тут не місце

У 1600-х роках у Амстердамі цибулини тюльпана коштували в десять разів більше, ніж річний заробіток досвідченого ремісника. Та в один момент попит на квіти різко впав – і ринок обвалився. Тюльпаноманія – один з яскравих прикладів економічної бульбашки, і подібних їй прикладів історія знає чимало. Як народжуються ринкові бульбашки і про що варто пам’ятати, щоб не потрапити  у пастку до спекулянтів – в навчальному відео TED.

Замітаючи сліди

Компанії створюються для того, щоб люди займалися бізнесом. Проте, не завжди це так. Є анонімні компанії, які ніяк з бізнесом не пов’язані. Вони прикривають діяльність своїх реальних власників. Зазвичай такі компанії займаються економічними злочинами, корупцією, допомагають спонсорувати війни і продавати зброю терористам. У відеолекції пояснюється, як і для чого створюють складну мережу власності по всьому світу і чому важливо навчитися боротися з цими схемами.

Поділитися: