На час: як Аліса Корн заробляє на здачі в оренду каструль і квадрокоптерів

855
K.Fund Media
Початкові інвестиції склали $18 тис.

Спеціалістка з рекрутингу Аліса Корн бере участь у напівмарафонах, походах, катається на лижах, бордах. Активний спосіб життя вимагає дорогого устаткування, купувати яке на тиждень-місяць не має сенсу.

«Якось мені знадобилася маска для дайвінгу. Знайшла на olx і домовилася взяти в оренду на пару днів», — розповідає Корн.

Тоді дівчині вперше спало на думку створення онлайн-майданчика для здачі речей в оренду.

Старт за $18 тис.

Перед створенням проекту Корн протестувала попит. За допомогою мережі знаходила продавців і орендувала у них різні речі. Відмов не зустрічала. А значить, вирішила дівчина, послуга буде затребувана.

Потім настав етап розробки прототипу сайту та вибір підрядника.

«Спочатку я сама малювала прототип майбутнього сайту з допомогою конструкторів, – згадує авторка ідеї. – Підрядники отримували мої зразки і текстовий опис, а мені надсилали технічні та фінансові розрахунки».

K.Fund Media

Увесь процес зайняв чотири місяці. Проект стартував навесні. У його створення Корн вклала власних $18 тис., які витратила на консультації з юристами, створення сайту, сторінок в соціальних мережах тощо.

Проект підприємниця назвала «Маємо», щоб підкреслити концепцію сайту (sharing economy) і зробити акцент на тому, що продукт український.

Тут орендувати можна усе що завгодно, від фену для волосся до квадрокоптера і каталітичної грілки

«А щоб грошова застава повернулася, ми проводимо платежі по кредитним карткам користувачів», – пояснює Корн. – Це забезпечує захист як орендодавця, так і орендаря. Сервіс розморожує заблоковану суму застави після того, як обидві сторони підтвердили, що угода закрита і взаємних претензій немає.

Якщо ж річ було пошкоджено, то її власник прикладає фото і сервіс за допомогою експертного центру оцінює збиток і віднімає його від заставної суми. Все це у нас прописано в оферті».

Для того, аби уникнути шахрайства, всі електронні платежі реєструються через фінансового партнера, який зберігає всі дані про кредитні картки користувачів.

Одна за всіх

Зараз Корн займається проектом одна. Навчається «по ходу». Якісь знання бере в мережі, якісь отримує на різноманітних курсах.

Паралельно з «Маємо» запустилось ще два українських сайти з прокату речей. Але конкуренція лише підбуджує Корн.

K.Fund Media

Говорити про прибутковість проекту поки зарано.

«Коли буде великий трафік користувачів — монетизувати його буде нескладно», — зауважує підприємниця.

Зараз користувачі можуть викласти будь-яку кількість оголошень безкоштовно. Але сайт бере 10%  від завершеної операції: комісія по банківським переказам  з карти на карту і заробіток сайту.

Поділитися: