На благо людства: ВООЗ закликала повністю відмовитися від трансжирів до 2023 року

266
www.shutterstock.com
Для цього кожна країна повинна розробити власні правила

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала до 2023 року повністю відмовитися від штучних трансжирів у харчовому виробництві, замінивши їх кориснішою альтернативою, сказано в прес-релізі організації.

У пошуках втраченого сенсу: не все те здорове, що таким назвалось

Штучні трансжири, або трансжирні кислоти, утворюються в харчових продуктах, коли рослинні масла застигають у процесі гідрування. Вживання таких жирів в смаженій їжі або хлібобулочних виробах підвищує рівень «поганого» холестерину, знижуючи кількість «хорошого» холестерину в організмі людини. У результаті підвищується ризик серцевих захворювань, інсульту й діабету II типу.

Trans-Fats!
baomoi.com

Ініціатива, що отримала назву Replace, закликає всі країни світу відмовитися від використання трансжирів у харчових продуктах. ВООЗ готовий покроково допомогти з розробкою законодавства, але затвердити його можуть лише національні та місцеві органи влади.

«Ініціатива покликана допомогти країнам розробити законодавчу базу для усунення трансжирів», – пояснив директор департаменту харчування здоров’я та розвитку ВООЗ в Женеві (Швейцарія) д-р Франческо Бранка.

Найбільше трансжирів споживають в Південній Азії – місцеві жителі вже «наїли» собі високий ризик розвитку серцевих захворювань. У «червоній» зоні також перебувають країни Латинської Америки, Південної Африки і Близького Сходу.

Однак навіть якщо заборонити трансжири, їх замінять іншими, не такими шкідливими, але й не корисними для організму, вважає професор медицини Стенфордського університету Крістофер Гарднер.

«Яким би жиром ми не замінили трансжири, він не зробить нездорову їжу здоровою», – наголошує Гарднер.

Нагадаємо, що ЄС запропонував запровадити заборону на одноразові пластикові вироби.

Хоча в світі вже є щонайменше три ініціативи, які активно борються з пластиковим сміттям.

Поділитися: