Мюнхен підключить міські мережі з Linux на Windows 10

116
hdwall.us
Місто витратить €50 млн, щоб встановити ОС від Microsoft на 29 тис. комп'ютерів

Міська влада Мюнхена (Німеччина) готова перевести муніципальну комп’ютерну мережу на ОС Windows 10. Це серйозний крок, враховуючи що більше десяти років робота міських систем заснована на Linux, ОС з відкритим вихідним кодом.

Бюджет проекту по підключенню 29 тис. комп’ютерів на Windows складе €50 млн. Проект стартує з 2020 року і має завершитися наприкінці 2022 – на початку 2023 року.

Відзначимо, що Мюнхен колись став піонером в поширенні відкритого програмного забезпечення – ще в 2003-му муніципалітет почав працювати на Linux.

При цьому, як з’ясувалося зараз, все десять з гаком років від 20 до 40% машин муніципальних установ Мюнхена все одно паралельно працювали під Windows. Нарешті, в 2017 році міська влада побачила, що щось пішло не так. «Наявність двох операційних систем абсолютно неекономічна», – визнав мер Мюнхена Дітер Райтер.
Він зазначив, що перехід на Windows 10 спростить управління міською комп’ютерною мережею – відпаде необхідність ставити дві операційних системи та запускати їх паралельно або користуватися віртуальними робочими столами.

ПО з відкритим кодом безкоштовно, проте оновлюється і підтримується не настільки ретельно. Тому не дивно, що рік тому незалежні дослідники підтвердили: IT-інфраструктура міських служб Мюнхена безнадійно застаріла, обслуговує потреби міста повільно і не завжди коректно.

Депутати міської ради все ще обурюються, що бюджету доведеться витратити гроші на ПО. Тому в якості пілотного компромісу муніципалітет встановить на 6 тис. комп’ютерів віртуальні машини з Windows.
Через рік міська влада знову проаналізує, що краще: безкоштовний офісний пакет LibreOffice або платний Microsoft Office. Якщо звіт покаже, що працювати на MS Office ефективніше (редакція K.Fund Media вангує, що він це покаже), перехід почнеться тільки в 2021 році

Google і Cisco створюють «хмару» для розробників

Microsoft інтегрував Linkedin в свій офісний пакет

Джерело: zdnet.com

Поділитися: