Стоп конфлікт: в які ситуації бізнесу не потрібно вплутуватися

250
Shutterstock
Чому не варто судитися із Санта-Клаусом

Анна-Марі Ейгнер та Джанет Пренскі – бізнес-партнерки вже 32 роки, вони разом заснували не одну компанію. За більш ніж три десятиліття Ейгнер і Пренскі навчилися того, що конфлікти можна й навіть потрібно обирати. Хоча й важливо захищати свій бізнес, та не в кожній битві варто брати участь, вважають партнерки.

K.Fund Media розповідає про п’ять різновидів конфліктів, у які, на думку Анни-Марі та Джанет, вступати не варто.

Не сваріться з Сантою

На початку роботи в Aigner/Prensky Marketing Group Анна-Марі й Джанет найняли Санту на свято, яке проводилося в готелі їхнього клієнта. Та незабаром з’ясувалося, що перж ніж вийти на роботу того дня, Санта добряче випив. Тож його одразу ж звільнили.

Але він несподівано позвався на них до суду за те, що йому не заплатили. Бізнес-леді й не припускали, що можуть програти цю справу, зважаючи на всі обставини, а тому припустилися головної помилки: вони пішли до суду.

Нас переміг чувак, якого навіть не існує

Коли вони приїхали, Санта вже сидів за столом – він був тверезий і читав Біблію. Він виграв справу й домігся того, щоб йому заплатили за витрачений час.

В чому полягає урок? Платіть заробітну платню або гонорар, навіть якщо ви не задоволені послугою. “Нас переміг чувак, який навіть не існує!” – згадують, сміючись, Ейгнер та Пренскі.

Не сперечайтеся з клієнтом і не обговорюйте його в ліфті

“Для нашого клієнта найцінніше – наші рекомендації, – кажуть Анна-Марі й Джанет. – Ми не можемо просто мовчки погоджуватися, ми маємо скеровувати”. Але найменше за все клієнт хоче запеклих баталій. Якщо вам кажуть: “Давайте просто вчинимо так і розслабимося” – так і робіть. А вже потім можете йти до бару й там скаржитися. Але не обговорюйте того, що сталося, в ліфті, коли спускаєтеся до виходу – одного разу Ейгнер та Пренскі собі це дозволили, а поряд із ними, як пізніше з’ясувалося, стояв асистент керівника клієнта. Не кажіть нічого, поки не опинитеся в машині.

Не сперечайтеся в присутності клієнта

Усім доводилося опинятися в такій ситуації: ви на перемовинах і раптом хтось із вашої команди пропонує щось таке, на що ви не готові підписатися. Замість того, щоб шикати на колегу в присутності клієнта, краще скажіть: “Давайте занотуємо ваші рекомендації й повернемося до них завтра?” Потім можете обговорити це між собою й обрати найкращий варіант. Суперечки в присутності клієнта – це непрофесійно.

Не сваріться з місцевою владою

Компанія Ейгнер та Пренскі “Food Truck Festivals of America” має справу з адміністраціями різних міст. В деяких із них люди сповнені ентузіазму, прогресивні й налаштовані співпрацювати.

Якщо місцева влада проти – шукайте нові території

Одні прагнуть партнерства, допомагають із дозволами, проведенням заходів і транспортом. Інші – ні.

Вони спілкувалися з різними чиновниками та зрозуміли, що намагатися вмовити того, хто ставиться до тебе вороже – безнадійно. На карті є безліч інших міст. Якщо місцева влада проти – шукайте нові території.

Не сваріться надто довго

Анна-Марі й Джанет працювали разом у Aigner/Prensky вже 10 років, коли одна з них отримала пропозицію, від якої складно було відмовитися – стати першою жінкою-співпродюсером спортивного ток-шоу на радіо в Бостоні. Це була чудова можливість, однак бізнес-партнерки не обговорили її між собою. В результаті вони розсварилися й не розмовляли цілий рік. Радіопередача врешті не мала успіху. Анна-Марі й Джанет помирилися. І вважають, що їм дуже пощастило – відтоді їхній бізнес процвітає.

Якщо у вас є бізнес-партнер, то ви розумієте, що подібні речі пригнічують вас і шкодять бізнесу. Рік – це задовго для суперечки. Просто говоріть своїм партнерам, що вас не влаштовує, навіть якщо вони не можуть змінити цього або нічого для цього не роблять. Чесність – основа міцного партнерства.

За матеріалами Inc.

Поділитися: