Мистецтво сказати «ні»: 7 порад із книги «Коротко і по суті» Ґреґа Маккеона

1168
brunch.co.kr
Як розставляти пріоритети, хто такі есенціалісти і що вносити до свого розкладу

Книгу «Коротко и по суті. Мистецтво визначати пріоритети »(український переклад в 2017 році випустило видавництво «Наш Формат») можна звести до кількох тез: краще менше, та краще; не розпорошуйте свої сили; відокремлюйте важливе від неважливого; аналізуйте всі можливості, але обирайте лише одну. На цьому можна було б і закрити обкладинку, якби не приклади. Автор, бізнес-тренер і блогер у HarvardBusinessReview, викладав у компаніях LinkedIn, Twitter, Google, Facebook і проілюстрував свій текст випадками з їхнього життя, порадами від їхніх босів, а також від нобелівського лауреата з економіки Даніеля Канемана, гуру менеджменту Пітера Друкера, найбільшого в світі інвестора Воррена Баффета та інших достойників. Їх він називає есенціалістами – від англійського essential, тобто «найважливіший»; «необхідний»; «основний».


Узагальнений есенціаліст – головний герой книги. До речі, в оригіналі вона називається Essentialism. The Disciplined Pursuit of Less, тобто «Есенціалізм. Дисциплінована гонитва за меншим».

K.Fund Media вибрав сім найбільш корисних рекомендацій.

1

Життя схоже на шафу для одягу

В ньому регулярно з’являються речі, які ми не носимо, але шкодуємо викинути. Правильний принцип відбору: питати себе не «Чи вдягну я це коли-небудь?», а «Чи люблю я цю річ?», «Чи часто я її ношу?», «Якби вона не була моєю, скільки б я за неї заплатив?».

Залиште у вашій "шафі" лише найкращі і найпотрібніші речі. goower.net

Аналог для життя і кар’єри: «Чи справді ця справа найбільше допоможе в досягненні моєї мети?» І ще. У бізнесі часто бувають проекти, які рука не піднімається закрити: адже у них уже вгатили купу часу і сил.

Правильні питання: «Якби я вже не вклав так багато, скільки став би вкладати просто зараз?» І «Що ще я міг би заробити за той самий час і ті самі гроші, якби зараз перекрив проекту кисень?»

2

Неправильні гасла і внутрішні фрази

«Я повинен», «Усе важливо» і «Я можу зробити і те, і інше». Замість них потрібно говорити собі: «Я сам вибираю», «Насправді важливими є лише кілька речей» і «Я можу зробити що завгодно, але не можу зробити все».

3

Спеціальний час для роздумів

Генеральний директор соцмережі LinkedIn Джеф Вейнер кожен день виділяє собі до двох годин інтервалами по 30 хвилин: щоб осмислити те, що відбувається. Крім того, це дає йому впевненість: саме він керує своїм днем. Білл Гейтс, очолюючи Microsoft, регулярно брав тижневі відпустки – почитати і подумати.

Час на роздуми – не розкіш, а необхідність. outbounders.tv

Ґреґ Маккеон радить знаходити для таких цілей хоча б із півгодини на день – наприклад, зранку він 20 хвилин читає класичну літературу, причому особливо підкреслює, що це не має бути газета, блог або новий «пляжний роман».

4

Спеціальний час для сну

Продуктивність залежить від того, чи висипаєтеся ви. Робота за рахунок годин сну – злочин проти себе, коханого. Тому сон потрібно вписувати в свій графік так само, як ділові зустрічі.

5

«Ні» – чарівне слово

Відмовляючи, ми часто почуваємося винуватими. Але можна сказати «ні» і шкодувати кілька хвилин, а можна відповісти «так» – і каятися багато днів, або і все життя. Пітер Друкер стверджував: «Люди ефективні, тому що вони відмовляються». І ще. Відмовити в проханні – не те саме, що відштовхнути людину.

6

Яке «ні» правильне?

Постійно доводиться вирішувати, погодитися чи відмовитися від якоїсь пропозиції, запрошення, можливості. Порада від неназваного топ-менеджера соцмережі Twitter: «Якщо ваша внутрішня відповідь – не однозначне «так», отже, це «ні». Ще підхід: коли ви розглядаєте якийсь варіант, оцініть його за шкалою від 1 до 100. А потім, якщо оцінка нижче 90, прирівняйте її до нуля.

Плануйте розклад із запасом. breadoflife.taipei

7

План із запасом

Передбачити все – неможливо. Але можна залишати в розкладі часові буфери на випадок непередбачених обставин. Які? Один із запропонованих методів: «запитайте себе, скільки часу знадобиться на роботу, і додайте 50%». Працює і з грошима.

Поділитися: