Ми підемо в обхід: чим замінити російські заборонені сервіси

204
snapmunk.com
Які існують аналоги сервісів «Яндекс», антивірусів DrWeb, Касперського і бухгалтерських програм 1С

В Україні під заборону потрапили сервіси «Яндекс», сайти антивірусників DrWeb і «Лабораторія Касперського». А також великий постачальник бухгалтерських програм «1С», і соціальні мережі «ВКонтакте» та «Одноклассники».

Щонайбільший провайдер фіксованого зв’язку «Укртелеком», а також  трійка найбільших  ресурсів українських мобільних операторів — «Київстар», «Vodafone Украина» и lifecell,  вже взялися до блокування російських інтернет-сайтів.

В тому, чи дійсно зникнуть в Україні продукти російських компаній і чи легко буде знайти їм заміну, якщо це таки відбудеться, розбирався K.Fund Media.

Президент холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанський

В наказі не йдеться про заборону застосування продуктів «1С» і програмного забезпечення інших компаній, що потрапили до санкціонного переліку. До того ж цю заборону можна буде обійти, оскільки санкції введено до юридичних осіб, які можна змінити. Якщо говорити про альтернативу софту 1С на ринку України, то його немає. Той же SAP коштує значно дорожче. Та й замінити одну систему іншою навряд чи вийде.


Директор Smart Business (консалтингова компанія з разробки та навчанню ERP і CRM системам) Кирило Руднев

“1С” це недорога програма з обмеженим функціоналом, якщо порівнювати її з закордонними аналогами. Але саме через низьку ціну і деякі особливості, що дозволяють стерти історію операцій, вона стала популярною в Україні. Якщо в нас не продаватиметься більше «1С», то програмі можна буде знайти заміну. Наприклад, Microsoft Dynamics NAV. Трудоємність і час переходу підприємства з однієї системи на іншу залежить від розміру компанії, це від двох-трьох тижнів і більше.

Прим. ред: Варто зазначити, що в українському представництві «1С» заявили, що продовжують працювати в штатному режимі. Там також підкреслили, що більше 500 компаній є франчайзі «1С», а під заборону потрапили лише три-чотири.


Євген Шевченко, засновник агентства інтернет реклами UaMaster

Українські маркетологи зазвичай використовують Google Analytics як основний сервіс отримання статистичних даних. «Яндекс. Метрику» використовували через п’ять додаткових звітів, які там вмикаються автоматично. Втім, у Google Analytics їх можна налаштувати вручну. Тому в українській веб-аналітиці ніщо не зміниться.

Багато бізнесменів бояться, що вони втратять свою аудиторію через блокування сервісів «Яндекс». Але я впевнено можу сказати, що середній та крупний бізнес із цією проблемою точно не зіткнеться. Постраждати може лише мікробізнес, до прикладу, продаж хендмейду через соціальні мережі. Та це вже інша історія. Нашим підприємцям потрібно дуже активно думати про процес продажів та канали комунікації з своїми покупцями.


Екс-голова Держспецзвязку Володимир Звєрєв

Близько 80% держструктур України використовують антивірусні програми «Лабораторії Касперського». Свого часу компанія надавала свій продукт безкоштовно, за рахунок чого змогла досягти таких результатів.

Звісно, зміна програми виллється в додаткові витрати. Але це дасть можливість розвиватись українським розробникам.

Поділитися: