Мрійте правильно: як скерована візуалізація допомагає досягненню цілей

Мрійте правильно
Візуалізація – це доступний кожному та результативний інструмент підвищення особистої ефективності. Головне – підкріплювати уяву діями

Ви, напевно, чули про різноманітні практики та теорії візуалізації бажань. Хтось читав про трансерфінг реальності, Хтось складав яскраві «колажі бажань». Психоаналіз із часів Зигмунда Фрейда цікавиться візуальними образами у внутрішньому, суб’єктивному просторі особистості. Фахівці із поведінки та мислення людини на відміну від психоаналітиків не шукають  причин наших успіхів та невдач у глибинах несвідомого. Поведінкова та когнітивна наука вивчає наше «тут і тепер». І якщо щось пішло у нашому житті не так, ми можемо змінити свою поведінку, навчитися керувати власними емоціями, думками та переконаннями.

Візуальні образи є розумовими чи ментальними конструкціями. Те, що ми уявляємо, і програмує наше мислення, формує автоматичні реакції. Це дозволяє швидко орієнтуватися і приймати рішення.

Розумове уявлення результату сприяє його досягненню на практиці

Військові взяли практику керованої уяви на озброєння загонів спеціальних операцій. Їх результати настільки вражаючі, що найкращі спортсмени світу та олімпійські збірні звертаються до тренерів сил спеціальних операцій.

Наприклад, Марк Дівайн, ветеран US Navy SEAL, тренер та бізнесмен використовує три різновиди візуалізації: медитація, ментальна проекція та ментальна репетиція. Досягненню конкретних цілей служать два останніх.

Візуалізація метиментальна проекція. Це створення образу бажаного майбутнього і головне – себе в цьому майбутньому.

Ви можете собі уявити, як керуєте автомобілем мрії, п’єте вино на галявинці нового будинку, сидите у кріслі директора успішної компанії. Що яскравіший образ, то більше органів чуття він залучає, то краще. Але самої уяви недостатньо.

Ментальну проекцію необхідно підкріплювати діями так, щоби спрацьовувала послідовність: уявив – повірив – зробив

Візуалізація способу досягнення цілі або ментальна репетиція дуже добре працює саме як репетиція чи тренування навичок. Ті частини мозку, котрі активізуються при виконанні певних задач, активізуються також при уявному виконанні цих задач. Ментальна репетиція регулює дихання, серцевий тим, травлення. За допомогою уяви ми здатні керувати нашим емоційним станом, настроєм, тренувати корисні навички, у підсумку – керувати поведінкою у заданих ситуаціях.

Наприклад, вам треба успішно пройти співбесіду. Візуалізуйте не тільки саму зустріч. Починайте від точки старту – того місця, звідки ви почнете свій шлях до співбесідника. Дорогою може щось статися – затор, ДТП – будь-яка дрібниця, що здатна вас затримати. Візуалізуйте маршрут та ваше пересування ним. Тоді до зустрічі ви будете в оптимальному емоційному стані і справите на співрозмовників належне враження.

Не проблема, якщо у вас не виходить HD-якості уявного змісту. Ваша уява може генерувати потік образів або «слайди». Головне включити себе в образи та переживати те, що відбувається, в уяві. Ви повинні вчитися не лише ясно бачити маршрут, себе, інтер’єр, співрозмовників. Важливо підключити всі п’ять відчуттів: відчувати силу рукостискання, смак та запах кави, чути свій впевнений голос та зацікавлені питання співрозмовника. Ваша спина рівна, руки лежать на столі, ви посміхаєтеся, співрозмовник уважно вас слухає. Ось він схвально киває вам головою. Ви почуваєтеся впевнено та невимушено.

Візуалізація дозволяє нам прожити у свідомості досягнення нашої мети та шлях до неї. Себто, ми вже почуваємося переможцями і тренуємо поведінку переможця. При чому ментальне тренування та тренування фізичне дають зіставні результати та прекрасно доповнюють одне одного.

Звісно, якщо ви не маєте достатньо досвіду чи навичок, то за допомогою однієї уяви не зможете пробігти марафон чи стати топ-менеджером компанії. Додайте керовану візуалізацію до вашого досвіду, знань та тренувань і будьте впевнені: ви вже перемогли. Просто це ще не так помітно.

Ілья Фомін також писав “Корпоративний «спецназ»: як використовувати досвід спецвійськ у бізнесі

Поділитися: