Мозок скаже «дякую»: три причини займатися спортом

2093
Як фізичні вправи впливають на розумову діяльність

Професорка нейробіології Венді Сузукі наскільки поринула у свою роботу, що геть забула про соціальне життя. Цілими днями вона сиділа в лабараторії, досліджуючи клітини головного мозку. Мало рухалася, погладшала на 11 кілограмів і навіть почувала себе нещасною. Одного дня вона вирішила розвіятися та поїхала у подорож на рафтинг. Ця поїздка змінила її життя — жінка почала активно займатися спортом.

«Спочатку мені було важко, але після кожного неймовірно виснажливого тренування я отримувала емоційне й енергетичне піднесення. Це змушувало мене знову повертатися до залу. Я стала відчувати силу. Моє самопочуття поліпшилося, я схудла», — розповідає Венді Сузукі на Міжнародній конференції TED.

Регулярні заняття спортом вплинули не тільки на самопочуття лекторки, а ще й на її діяльність. Їй легше стали даватися наукові роботи, вона більше часу могла фокусуватися на одній справі.

Такі зміни змусили професорку задуматися: можливо, це вплив фізичних прав?

«Я звернулася до наукової літератури, в якій описують вплив спорту на мозок. Як виявилось, тема є актуальною і популярною. У літературі висловлювалися такі ж ідеї, які помітила я: покращення настрою, пам’яті та уваги. У результаті я повністю змінила вектор своїх досліджень. За декілька років кропіткої праці я зрозуміла: тренування – те, що здатне змінити мозок, як ніщо інше», — каже Венді Сузукі. І називає три причини, чому дійшла такого висновку.

1

Одна фізична вправа підвищує рівень нейромедіаторів — допаміну, серотоніну та норадреналіну. Це покращує настрій, здатність до перемикання та концентрації уваги.

2

Спорт збільшує об’єм гіпокампу — частини головного мозку, що відповідає за формування емоцій та пам’яті. Відбувається довготривале покращення хорошого настрою.

3

Вправи мають захисний вплив на мозок. Чим більше ви тренуєтесь, тим витривалішими стають гіпокамп і префронтальна кора — найбільш сприйнятливі зони до захворювань і кризи старіння.

Поділитися: