Мотивація, знання, комунікація: таємниця успіху CEO Support Your App Дар’ї Лещенко

4100
Shutterstock
В IT є місце не лише програмістам

Support Your App – провайдер технічної підтримки користувачів на 15 мовах для IT-компаній в 25 країнах. Дар’я Лещенко – СЕО та партнер компанії, перша жінка з України, прийнята до Forbes Tech Council, володарка нагороди «Top 30 Under 30» Kyiv-Post 2017, потрапила до списку 500 найвпливовіших жінок України за версією журналу Woman. Також Дар’я – ментор жіночого Google Hackathon та Startup Weekend Ladies, викладає в IT Business School, представляє Україну в Канадсько-Українському проекті підтримки торгівлі та інвестицій CUTIS, учасниця ініціативи ІТС SheTrades.

Про те, з чого усе починалося

Шлях Дар’ї Лещенко в IT-індустрії почався із роботи в колл-центрі Канадської компанії. Перший час вона працювала у відділі техпідтримки, поступово почала займатися продажами – на це пішло більше двох років.

Наступним кроком стала робота в SupportYourApp.

Спершу була агентом техпідтримки, але вже за кілька місяців отримала можливість керувати усією командою. Так поступово доросла до позиції CEO.

Про користь бізнес-освіти

Бізнес-школа МІМ стала важливим кроком у професійному становленні Дар’ї Лещенко. За словами CEO Support Your App, МІМ спричинив величезний вплив на її життя та кар’єру. Вибравши для себе програму PMD «Маркетинг» (зараз – pre-MBA «Маркетинг»), вона почала навчання у 2012 році (завершила в 2013).

«Саме в той час я закінчила університет і вже другий рік працювала в SupportYourApp. Я зрозуміла, що не вистачає знань з бухгалтерії, маркетингу, фінансів. Бізнес-школу мені порекомендував випускник МІМ, партнер SupportYourApp», – ділиться Дар’я.

Дар’я Лещенко розповіла, що під час навчання засвоїла нюанси управління компанією, а також особливості роботи різних підрозділів.

«Хоч я і директор, але крім цього займаюся продажами. У бізнес-школі я по зернятку збирала інформацію, яку згодом успішно впровадила в своїй компанії», – пояснила CEO Support Your App. Дар’я впевнена, якщо нинішнього досвіду і знань буде недостатньо, то заповнювати прогалини вона буде в МІМ.

Про успіх в IT без навичок програмування

Дар’я – яскравий приклад людини, яка зробила кар’єру в IT без уміння програмувати. Дівчина зізналася, що «кодувати» не вміє, а в IT-бізнесі опинилася завдяки комунікаційним та менеджерським навичкам. З технічних навичок – вміння базової верстки, отримане під час навчання в Університеті ім. Драгоманова. Хоча ця навичка їй так і не знадобилася.

Технічні навички це, звичайно, добре, але в будь-якому бізнесі без гнучких навичок, наприклад, вміння продавати, багато чого не досягти

«Мабуть, SupportYourApp це не зовсім IT-компанія в звичному розумінні, оскільки розробка – це не наша спеціалізація. Наш головний ресурс не технології, а люди, які створюють одне з кращих програмних забезпечень для сервісу», – розповіла Дар’я.

Shutterstock

Про жінок в ІТ

Жінок в IT стає дедалі більше та більше. Наприклад, в SupportYourApp приблизно 55% співробітників – жіночої статі. У девелоперських компаніях цей показник часто значно нижчий. В даному випадку все залежить від підходів керівництва. Однак, тенденція однозначна – перед жінками відкривається все більше можливостей.

Про плани на майбутнє

Незабаром компанія SupportYourApp планує відкриття закордонного офісу і вихід на азіатський ринок. Дар’я пояснила, що це важливий етап для компанії, тому доводиться до всього підходити виважено і акуратно.

Поділитися: