Міжнародна організація праці (МОП) прогнозує до 2030 року створення 24 млн нових робочих місць у рамках глобального переходу на екологічно чисту економіку.
Найбільший приріст очікують на «зеленому» ринку Азії – понад 14 млн робочих місць. Європейський ринок праці зросте на 2 млн робочих місць, а ринок Північної та Південної Америки – на 3 млн робочих місць.
«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів
Згідно з даними МОП, нові робочі місця виникнуть у ході змін енергетичного сектора: наприклад, масового переходу на електромобілі й підвищення енергоефективності будівель. У результаті зросте попит на фахівців, наприклад, з очищення повітря, води і ґрунту, а також захисту від екстремальних погодних явищ.
«Зелена» економіка допоможе мільйонам людей вибратися зі злиднів, поліпшить життя багатьох жителів планети і майбутніх поколінь», – вважає заступник генерального директора МОП Дебора Грінфілд.
МОП закликала уряд країн гарантувати соціальний захист працівникам нафтової і вугільної промисловості, в тому числі співробітникам інших суміжних сфер, які можуть опинитися в зоні ризику.
Найбільше ризикують постраждати країни Африки і Близького Сходу: їх залежність від енергоносіїв може призвести тільки до скорочення робочих місць.
Загалом експерти МОП проаналізували дані за 163 галузями економіки. На 14 із них чекає скорочення 10 тис. робочих місць, а на два сектора – видобутку й переробки нафти – щонайменше 1 млн робочих місць у кожному.
Нагадаємо, що «зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики, але понад 50% банків світу досі фінансують неекологічні галузі економіки.
Джерело: Інтерфакс