Модний чоловік 2018: оновлена класика і ошатна повсякденність

293
Shutterstock
Історик моди Зоя Звіняцьковська наголошує: фраза «класичний чоловічий одяг» сьогодні має на увазі зовсім не те, що навіть якихось десять років тому

Класика знову на піку – в моді двобортні пальто, рукавички, а також костюми-трійки з жилетами. Але якщо ви вирішили, що можна зателефонувати мамі й нарешті погодитися поміряти татів вихідний костюм (у чудовому стані!), який він з таким успіхом носив в 1980-ті на всі дні народження, у ресторани і навіть на захист дисертації друга – ви помиляєтеся.

Новий старий жилет

Класична номенклатура модного костюма повинна поєднуватися або з дуже сучасним, або з чітким ретро-силуетом. І під ретро мається на увазі, скажімо, гангстерський стиль 1930-х, а не знамениті «плечі влади» епохи яппі. Не менш органічно виглядає жилет і з виразно сучасним «хіпстерским» костюмом з його вузькими брюками і порівняно коротким піджаком. Секрет у тому, щоб жилет був з тієї самої тканини, що й піджак, і виглядав природним, повсякденним елементом гардеробу.

Shutterstock

Переживає ренесанс і ще один елегантний чоловічий аксесуар – рукавички. Цей предмет з гардероба елегантних джентльменів сьогодні органічно вписався в повсякденний стиль.

Рукавички можуть бути замшевими, в’язаними, шкіряними – різноманітність матеріалів практично не обмежена, головне, щоб їхній колір був не контрастним, а навпаки – максимально збігався з кольором костюма або пальто. Повсякденна елегантність не припускає занадто яскравих рішень.

Не купи пальто: верхній одяг для ділової людини

Замша, оксамит і casual

Серед модних матеріалів нового сезону можна виділити два «старих» тренда, які сьогодні отримали друге дихання: це замша і оксамит. З першим простіше – замшеві куртки і взуття завжди чудово виглядали в чоловічому гардеробі, насправді ніколи остаточно не виходили з моди, а для багатьох чоловіків замшеві черевики стали невід’ємним елементом особистого стилю.

Shutterstock

Замша благородно виглядає, відмінно носиться, попри забобони з цього приводу, легко може урізноманітнити і збагатити будь-який ансамбль і традиційно вважається «чоловічим» матеріалом.

З оксамитом складніше. Незважаючи на багаторічну присутність оксамиту на чоловічих подіумах і в чоловічих модних магазинах, багато хто вважає оксамитовий піджак, а тим більше штани одягом якщо не екстравагантним, то як мінімум вечірнім і таким, що зобов’язує. Однак межі стилів уже давно розмиті, і подібно до того, як правильно підібрані джинси можуть впевнено увійти до вечірнього ансамблю, оксамитовий піджак можна легко використовувати в «легкому» casual стилі.

Благородний колір бордо

На закінчення ми, як чесні люди, просто зобов’язані розповісти ще про два тренди чоловічої класичної моди цього сезону – навіть розуміючи що, з різних причин, вони навряд чи приживуться у нас.

Перший – це клітинка, яка сьогодні знову на піку

Картаті штани, піджаки і цілі костюми традиційно виглядають ефектно, незаяложено й елегантно – і зазвичай зовсім не сприймаються консервативними східноєвропейськими модниками (типове пояснення: «в картатих штанях ходять клоуни»).

Shutterstock

Другий тренд – це піджаки та костюми кольору бордо, модні оглядачі ще вживають термін «винного кольору». Жодні формулювання не рятують – для нас це, як і раніше, ті самі легендарні малинові піджаки (і навіть цілі малинові костюми). Мабуть, має пройти ще трохи часу, щоб чоловічий одяг цього кольору втратив у наших очах цілком конкретні позамодові конотації, і ми могли сприймати піджак кольору п’яної вишні просто як піджак – і нічого більше.

Поділитися: