Модна осінь ретрограда: найстриманіше з найсміливішого

252
Shutterstock
Чоловікам, які хочуть вдягатися модно, але не надто екстравагантно – поради історика моди Зої Звіняцківської

Ще зовсім недавно чоловіча мода була дуже консервативною. Але, на жаль, благословенні часи, коли можна було раз на 10 років змінити костюм у смужку на костюм без смужок і раз на три роки купити нову краватку іншого відтінку, минули назавжди. Тепер щосезону на нещасних чоловіків чекає лавина щораз екстравагантніших новин з чарівливого світу моди. Наприклад, у цьому сезоні модні подіуми ультимативно пропонують одягатися в оксамит і атлас, причому бажано помітних кольорів. Не готові? Тоді у велику клітинку і доповнювати все це анімалістичними принтами на футболці й сорочці. І отаке ще: обов’язково металізовані аксесуари й деталі, включаючи заклепки та інший байкерський шик.

І цього не хочете? Дивно, чудові ж насправді тренди! Але гаразд, якщо ви аж такі ретрогради, спробуємо обережно вибрати з цих надто розкішних пропозицій той мінімум, який можна носити в реальному житті, не ризикуючи довести до божевілля оточуючих або з’їхати з глузду самому.

Зніміть це негайно: що неприпустимо в одязі для бізнесмена

Шкіра

Вироби зі шкіри знову в тренді, ура! Це означає, що легко можна замінити звичайний піджак шкіряним або навіть вдягнути замість піджака шкіряну куртку. При цьому ви матимете вигляд не шанувальника Марлона Брандо, а просто людини, яка стежить за трендами. Шкіряна куртка – річ не лише цілком звичайна, а й зручна – не мнеться і завжди має гарний вигляд. Кольори можна обрати звичні – чорний або коричневий. До речі, цей тренд докотився до чоловічого гардероба з жіночої моди, в якій вирує вже рік.

Шкіряна куртка - безпрограшний варіант
Шкіряна куртка - безпрограшний варіант. Shutterstock

Дамам, між іншим, складніше, самою курткою не обійдешся – змушені ходити в шкіряних сукнях. Тож тихенько подякуйте й купіть куртку.

Можливо, вас це зацікавить: бомбер знову на піку моди. Так-так, та сама куртка пілота, яка з 30-х років минулого століття стала незмінним атрибутом брутальних красенів, які не мають жодного стосунку до авіації. Поступово красені ставали дедалі менш брутальними, а бомбери дедалі різноманітнішими і зручнішими. Сьогодні можна вибрати по-справжньому класичну модель кольору хакі, а можна з варіантами – шкіряними вставками, простьобаними фрагментами, контрастними деталями. У будь-якому разі це свято кежуал, в тому сенсі, що наявність в гардеробі бомбера відкриває дорогу джинсам, футболкам, різноманітним светрам і штанам з, як то кажуть, нестатутних матеріалів.

Вельвет

Звісно, пальто з оксамиту – це занадто. А як щодо вельветового піджака? Небезпеки жодної, ще ваш тато такий носив, пам’ятаєте? Але ж це справді красиво, неформально і дуже сучасно. Тихі спокійні кольори, нічого екстремального – і вельвет піде на ура. А можна зробити цей образ взагалі приголомшливим, причому мінімальними зусиллями. Трохи похолодає – купіть рукавички, тільки не чорні.

Вельветовий піджак - це неформально і дуже сучасно
Вельветовий піджак - це неформально і дуже сучасно. tonio.c0.pl

Сірі або коричневі, можна навіть темно-бордові або, скажімо, дуже глибокого синього кольору. І носіть із цим вельветовим піджаком.

Якщо жарко для рукавичок – в кишені носіть, так, щоб їх було видно. Або одну вдягніть, на ліву руку, і в неї праву рукавичку візьміть. Це справді дуже ефектний прийом, самі побачите з реакції оточуючих.

Костюм-трійка

Так, є й хороші новини. У цьому сезоні знову в моді найсуворіший тип костюма, не костюм, а захисна броня – із жилетом. Нічого складного, не потрібно нічого вигадувати, немає жодних хитрощів або підводних каменів. Просто купіть костюм-трійку і носіть його як повсякденний, зі спокійними сорочкою і краваткою, ніби ви не в костюмі-трійці, а в своєму звичайному костюмі.

Костюм-трійка знову у моді
Костюм-трійка знову у моді. Shutterstock

Утім, можна й без «ніби» – купіть жилет, чорний або графитово-сірий, і носіть його зі своїм рідним костюмом. Так би мовити, зробіть йому апгрейд. Відмінний тренд – щоправда, для зими.

Дізнайтеся також, що носити солідному чоловікові восени і взимку: верхній одяг для ділової людини

Поділитися: