Американський виробник електрокарів Tesla зумів збільшити обсяги виробництва седана Model 3 до 5 тис. машин на тиждень, але не зумів вразити цим інвесторів. Акції компанії в перший торговий день липня впали на 2,3%, повідомив Reuters.
Песимізму акціонерам додала і відставка старшого віце-президента і глави інженерного відділу Tesla Дага Філда: він подав у відставку після п’яти років роботи в компанії.
Компанії не вдалося переконати інвесторів, що вона зможе і надалі підтримувати взятий темп виробництва Model 3. Акціонери досі сумніваються в довгостроковому фінансовому благополуччі компанії.
Шлях Ілона Маска: у чому секрет формули Tesla
Проте слід віддати належне заразливому оптимізму Ілона Маска. Його зусилля, спрямовані на збільшення обсягів виробництва, сприяли тимчасовому сплеску попиту на акції, і ті ненадовго подорожчали на 6,4% – до $364,78 за штуку.
Нагадаємо, Маск запевняє, що до кінця серпня Tesla неминуче наростить обсяги вже до 6 тис. Model 3 на тиждень – ще на 20%.
При цьому, як стверджує Reuters із посиланням на джерела в компанії, в останній тиждень червня Tesla вдалося вийти на випуск 5 тис. машин і досягти задекларованих цілей головним чином за рахунок авральної роботи всіх робітників, включаючи команди інших проектів.
Більш того, судячи з опублікованого в інтернеті відео з дрона, нова виробнича лінія фабрики у Фремонті (Каліфорнія) є не «ворожим корабелем» (alien dreadnought), а нагромадженням механізмів.
Flying in the face of any scientific and engineering knowledge, Elon Musk says his ad-hoc assembly line is state-of-the-art. In fact, it’s an embarrassment. Here it is, ladies and gentlemen, aerial footage of Tesla’s “alien dreadnaught”. https://t.co/jZuAD8vVmW
— skabooshka (@skabooshka) June 27, 2018
«Досягнуті показники виробництва не можна називати оперативно або фінансово стійкими», – упевнений аналітик інвестиційної фірми CFRA Ефраїм Леві.
Можливо, з часом виробничі показники Tesla зміцніють і зростуть, проте поки що Леві радить позбуватися акцій компанії.
Нагадаємо, що Tesla вирішила звільнити 9% співробітників заради підвищення прибутку.