Model 3 не вразила: акції Tesla впали, а з компанії пішов головний інженер

637
www.reuters.com
Інвестори сумніваються, що компанія зможе і надалі підтримувати обраний темп виробництва

Американський виробник електрокарів Tesla зумів збільшити обсяги виробництва седана Model 3 до 5 тис. машин на тиждень, але не зумів вразити цим інвесторів. Акції компанії в перший торговий день липня впали на 2,3%, повідомив Reuters.

Песимізму акціонерам додала і відставка старшого віце-президента і глави інженерного відділу Tesla Дага Філда: він подав у відставку після п’яти років роботи в компанії.

Компанії не вдалося переконати інвесторів, що вона зможе і надалі підтримувати взятий темп виробництва Model 3. Акціонери досі сумніваються в довгостроковому фінансовому благополуччі компанії.

Шлях Ілона Маска: у чому секрет формули Tesla

Проте слід віддати належне заразливому оптимізму Ілона Маска. Його зусилля, спрямовані на збільшення обсягів виробництва, сприяли тимчасовому сплеску попиту на акції, і ті ненадовго подорожчали на 6,4% – до $364,78 за штуку.

Нагадаємо, Маск запевняє, що до кінця серпня Tesla неминуче наростить обсяги вже до 6 тис. Model 3 на тиждень – ще на 20%.

При цьому, як стверджує Reuters із посиланням на джерела в компанії, в останній тиждень червня Tesla вдалося вийти на випуск 5 тис. машин і досягти задекларованих цілей головним чином за рахунок авральної роботи всіх робітників, включаючи команди інших проектів.

Більш того, судячи з опублікованого в інтернеті відео з дрона, нова виробнича лінія фабрики у Фремонті (Каліфорнія) є не «ворожим корабелем» (alien dreadnought), а нагромадженням механізмів.

«Досягнуті показники виробництва не можна називати оперативно або фінансово стійкими», – упевнений аналітик інвестиційної фірми CFRA Ефраїм Леві.

Можливо, з часом виробничі показники Tesla зміцніють і зростуть, проте поки що Леві радить позбуватися акцій компанії.

Нагадаємо, що Tesla вирішила звільнити 9% співробітників заради підвищення прибутку.

Поділитися: