Головні інструменти маркетингу: Андрій Федорів про підхід до змін та консерватизм покупців

15518
Чому єдиний спосіб врятуватися від неактуальності – це робити щось нове. Навіть якщо погано виходить

Затребуване ще вчора може виявитися непотрібним завтра, упевнений засновник агентства fedoriv.com Андрій Федорів. Зміни – це завжди незручно. Але якщо на них не зважитися, можна опинитися за бортом. Про те, яким буде споживач і маркетинг завтрашнього дня, Федорів розповів в рамках конференції iForum-2018. K.Fund Media записав головні тези його виступу.

Не технологіями єдиними

Коли замислюєшся, що саме говорити про зміни, то перше, що спадає на думку – це технології. Але це не так. Реальними змінами займаються люди, і головні зміни – не всередині якогось девайсу або завдяки якійсь програмі, а в поведінці та мисленні людей.

Протягом останніх 15 років на різних конференціях я чую про смерть 30-секундного рекламного ролика, про те, що реклама давно мертва, що потрібно використовувати великі дані та інші штуки. У минулому році ми зняли олдскульний ролик для Брестського м’ясокомбінату. В українському фейсбуці його навіть ніхто не оцінив, але в результаті ми отримали зростання продажів на 40%.

Реальний світ – він трохи ширший. У реальному світі є люди, які живуть інакше, ніж ті 75 тисяч, які приїжджають на Web Summit або ті 12 тисяч, що прийшли на iForum. Коли ми говоримо про зміни або про маркетинг, то повинні дуже чітко розуміти, що люди, до яких ми звертаємося і чиє життя хочемо змінити за допомогою своїх технологій або маркетингових рішень, зовсім інші. Найголовніше, що ми повинні розуміти, це їхній божевільний консерватизм.

Емоції – головний інструмент маркетингу

Для мене дуже важливим є те, що зараз абсолютно точно відбулася зміна поняття маркетинг. Коли я чую, що маркетинг – це просування товарів від виробника до споживача, що це упаковка бізнесу або що це реклама, мені смішно. Так, це, як і раніше працює, але реальний маркетинг сьогодні – це передчуття майбутніх бажань споживача і здатність компаній стрімко змінювати продукт відповідно до цих бажань.

Маркетинг став наукою про зміни, а не про промо‑плакати

Тому що вчорашні продукти, незалежно від того, буде червоним або жовтим плакат, можуть виявитися нікому не потрібними. І це якраз велика проблема маркетологів та їхніх начальників, які говорять «Дивись, друже, у нас падають продажі, давай робити більше реклами, яскравіші образи, більшу знижку». А ці продукти просто вже не потрібні.

Люди отримують емоції від товарів і послуг
Люди отримують емоції від товарів і послуг. bet-prognoz.info

Існує два ключових інструменти для маркетингу. Перший – це емоції. Їх люди отримують з контенту. Що таке контент?

Перебрендоване слово «інформація» – це все, з чим стикається споживач: бачить, чує, відчуває. Тому ви повинні собі постійно ставити питання: а той контент, який я створюю, несе якусь емоцію? Другий інструмент – це технології. Тому що іноді просто через те, що ви будете емоційно щось говорити, нічого не вийде.

Нове врятує від неактуальності

Люди не хочуть змінюватися. І це стосується як споживачів, так і співробітників усередині компаній. Будь-які зміни та інновації, що відбуваються, погіршують результат діяльності компанії просто зараз, і є надія, що вони покращать його потім. Частіше за все менеджери, що відповідають за ключові показники ефективності всередині, приймають рішення мислити у короткій перспективі. Вони кажуть: «Це прекрасне майбутнє про блокчейн і всяке таке, але цього року мені потрібен мій бонус, а для того, щоби його отримати, я повинен взяти максимум прибутку, а значить: на все добре, інновації». Це завжди питання подолання.

Коли люди стають успішними, вони роблять те, що потрібно ринку зараз, і роблять це добре

Та час невблаганно змиває їх навички. Але ви ж звикли працювати добре і вам хочеться, щоби все, що ви робите, було чудовим і потрібним. Знаєте, в чому головна пастка інновацій? Це неможливо, тому що ви цього не вмієте. Єдиний спосіб впровадження інновацій, єдиний спосіб уникнути смерті від неактуальності – це почати робити нове, навіть якщо ви будете робити це погано.

Щоб уникнути смерті від неактуальність треба почати робити нове
Щоб уникнути смерті від неактуальність треба почати робити нове. LinkedIn

У 38 років мій дід після майже 20 років роботи в театрі драматичним актором і режисером масових виступів вирішив, що йому набридло працювати із зірками – і він поміняв професію – пішов помічником режисера і став знімати документальні фільми. Тому що йому це цікаво. Те саме я можу сказати про себе. Коли в 38 років я взяв в руки камеру і почав знімати влоги, я почувався дивно, тому що для мене це нелогічне, нове. Але минуло півроку, і сміливо можу сказати так: не треба боятися робити помилки, тому що єдиний спосіб навчитися робити щось краще – почати це робити і більше експериментувати.

Поділитися: