Мінус на плюс: різні боки службового роману

262
muzhiki.net
Від романтичних стосунків співробітників програє компанія, де вони працюють

Службові романи – тема вічна. Кожен із нас або побував учасником службового роману, або був його свідком. І оскільки це явище, як і все, що має стосунок до емоційної царини, неоднозначне, тут на кожен «мінус» можна знайти свій «плюс» та навпаки.

Хто під прицілом

Учасниками службових романів зазвичай стають чоловіки, що прагнуть кар’єрного успіху. Здавалося би, пояснення тут напрошується саме по собі: ці чоловіки мають, як правило, ще й інші чесноти – вони розумні, наполегливі, працелюбні. Тобто яскравіші за інших представників своєї статі і тому привабливіші.

Bookmate

Однак, пише Девід Басс у своїй книзі «Еволюція сексуального потягу», заснованої на масштабному дослідженні, проведеному на всіх континентах серед представників 37 різних культур, причина інша.

Жінки в усіх культурах, давніх і сучасних, завжди обирають чоловіків, які гарантують забезпеченість ресурсами в майбутньому. Саме тому вони вважають за краще заводити службові романи не тільки з працьовитими співробітниками, але і з кар’єристами.

Кожен п’ятий роман закінчується весіллям

Згідно даних минулорічного опитування Конгресу профспілок Великобританії Trade Union Congress, одна з п’яти опитаних осіб познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком/дружиною на роботі. Кожен третій мав роман на роботі. Але часто службові романи мають негативні наслідки.

Наприклад, через різний рівень прибутків та професійні успіхи партнерів.

У чоловіка, що підіймається заради любові жінки службовими сходами (за даними Басса, дзеркального відображення ситуації не існує – для партнерів кар’єрні успіхи партнерок значення не мають), можуть відкритися нові несподівані раніше кар’єрні горизонти, для досягнення яких він охоче пожертвує службовим романом, якщо той виявиться перешкодою.

Для компанії це, швидше за все, плюс. Однак тут треба враховувати, що покинута в такій ситуації жінка здатна в якості помсти колишньому партнеру створити в колективі нестерпну атмосферу і навіть вербувати собі прихильниць, чим, природно, завдасть шкоди спільній справі.

Часто на роботі можна зустріти майбутнього чоловіка або дружину. BooksOnline

Двоє проти всіх

Автор дослідження «Секс та флірт в офісі» Алан Самсон пише, що закоханий співробітник краще виглядає і рідше хворіє, що йде на користь йому, а, отже, і його роботі. Але любов заважає виконанню посадових обов’язків, заперечує автор книги «Купідон на роботі» Лоїк Рош.

З цією тезою погоджується більшість опитаних ним менеджерів. 

Тому що крім самих закоханих, в фірмі працюють ще й мимовільні свідки їхнього роману, які складають 99% співробітників, і в більшості своїй цього роману не схвалюють з різних причин: комусь доводиться робити частину роботи закоханих, комусь – прикривати їх побачення від начальства, а хтось просто заздрить. У підсумку це виливається в напружену атмосферу в колективі, і навіть якщо на початку, як зазвичай буває, на закоханих дивляться зі співчуттям, з часом воно змінюється на роздратування.


Влада Березянська Психолог, гіпнолог, сексолог

У моїй практиці деякі пари познайомилися саме на роботі. Адже крім того, що в офісі ми виконуємо певні обов’язки, це один із найпростіших способів знайомства і, я б сказала, досить зручний. Не треба йти на перше побачення і переживати про свій зовнішній вигляд, не треба думати, що розповісти про себе, а про що промовчати, і так далі.

В офісі знайомство відбувається саме по собі, чоловікові і жінці досить тільки відчути симпатію одне до одного – і службовий роман готовий. Давати оцінку – погано це чи добре – я не можу.

Є пари, яким важко – домашні сварки переносяться на роботу і навпаки. Є пари, яким робота в одному офісі абсолютно не заважає, у людей легко виходить розділяти такі дві сфери життя, як робота і дім. Відповідно і наслідки спільної роботи можуть бути різними – чиїсь сім’ї це зміцнює, інші – навпаки. Якщо ж сталося, що все погано, то існує два виходи. Перший радикальний – одному з партнерів просто змінити місце роботи. Другий лояльніший – поговорити і вирішити, як поводитися далі, як контролювати свої емоції, що можна собі дозволяти на роботі, а чого не можна.

Якщо ж один із подружжя зраджує з колегою по роботі, то розглядати варто не службовий роман та його особливості, а ситуацію в родині. Повірте, тому, хто зраджує, цілком все одно – колега це або старий знайомий/знайома. Проблему необхідно шукати у стосунках в родині, а не в об’єкті або способі, який чоловік/дружина вибрали для зради.


Тигран Григорян Практичний психолог

Закоханість дуже схожа на стан Творчого Потоку, піднесений настрій аж до ейфорії. У творчих професіях службовий роман може навіть підняти ККД у спільних творчих проектах і привести до успіху. Ми часто зустрічаємо у відомих поетів, композиторів, режисерів та працівників інших творчих професій таке поняття як Муза. Закоханість та службовий роман у творчих професіях дуже часте явище, оскільки для натхнення потрібні сильні емоції, але це не може служити виправданням для надмірно легковажного способу життя і постійної зміни партнерів. А ось у рутинніших професіях, де потрібна висока концентрація на самому процесі, наприклад бухгалтер або юрист, або в професіях із високим рівнем відповідальності: бізнесмени, директор підприємства, топ-менеджери, політики і т.д., тобто управлінські професії або посади – службовий роман буде відволікати та забирати багато часу, тим самим знижуючи ККД роботи.

Поділитися: