Мільярдер від медицини заробив на шахрайстві з акціями $27 млн

373
www.marketwatch.com
Комісія з цінних паперів США розкрила схеми 80-річного Філіпа Фроста і його спільників

Відомий у США інвестор фармакології і біотехнологій 80-річний мільярдер з Флориди Філліп Фрост протягом п’яти років був учасником шахрайської схеми на біржовому ринку.

На так званих схемах pump-and-dump – штучному завищенні цін на акції, щоб обдурити покупців і продати їм дешеві акції за вищою ціною, – він заробив понад $27 млн, пише MarketWatch.

Минулої п’ятниці Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) розкрила найсвіжішу шахрайську операцію.

Пенсіонер з Майамі міг надихатися історією Елізабет Голмс. Мільярдна бульбашка: про крах Theranos у книзі «Погана кров» Джона Керрейроу

Раптово на біржових торгах на 18% впали акції фармацевтичної та діагностичної компанії Opko Health Inc, в якій Фрост був засновником і гендиректором.

SEC торги зупинила і висунула звинувачення в шахрайстві й маніпулятивній торгівлі. Епізоди охоплюють 2013-2018 роки.

На руках в акціонерів опинилися «практично нікчемні акції», йдеться у вердикті Комісії.

Фрост у свої 80 років досі бадьорий. До 2014 року він очолював дуже відому фармкомпанію Teva Pharmaceutical Industries Ltd., до цього керував фармкомпанією Ivax Corporation, яку Teva купила в 2006-му, до того – займався розробкою препарату від астми в Key Pharmaceuticals.

музей науки Майамі носить імена Філліпа і Патриції Фрост
www.miaminewtimes.com

Вісім років тому його група (у вердикті SEC згадані 10 імен і 10 пов’язаних компаній) взялася за підготовку до IPO приватної біотехнологічної компанії, щоб залучити фінансування на розробку нових ліків.

Для цього використовували фірму-пустушку з невідомими бенефіціарами. Гроші залучили, але в розробки їх не вкладали. Замість цього піарники Фроста замовили піар-кампанію про успішні дослідження і роль у них самого мільярдера.

Публікації допомагали штучно завищувати курс акцій в три-чотири рази.

Йдеться про невелику фірму BioZone Pharmaceuticals, «дочку» Cocrystal Pharma. Її акції минулої п’ятниці впали на 14,4%.

Ще одна компанія зі схеми – це приватний розробник діагностики і лікування раку MabVax Therapeutics, частки в якій належать Фросту, його компанії Opko, приватній Southern Biotech Inc. та інвестфонду Frost Gamma, які також належать пенсіонеру-шахраєві. Акції MabVax Therapeutics у п’ятницю впали на 9,6%.

Стартап – розробник ліків від раку купили за $7 млрд.

Кріптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO. Частина порад застосовна і для інвестицій у фармакологію.

Поділитися: