Microsoft попередив, що латки в ОС загальмують майже всі процесори

208
s4.reutersmedia.net
Уповільнення роботи ПК точно помітять користувачі застарілих операційних систем

Корпорація Microsoft заявила, що відновлення операційних систем (ОС), спрямовані на усунення проблем з безпекою процесорів, можуть серйозно уповільнити роботу деяких серверів і знизити продуктивність персональних комп’ютерів (ПК).

Заява прозвучала після зізнання компанії Intel, найбільшого в світі виробника мікропроцесорів, що практично всі її чіпи можуть бути зламані хакерами.

На сьогодні процесорами Intel обладнані 99% серверів, 90% ноутбуків і 88% стаціонарних комп’ютерів у світі. Проблема уразливості американських процесорів має глобальні масштаби.

Щоб уберегти своїх клієнтів від крадіжки персональних даних, IT-гіганти, в тому числі Microsoft і Apple, випустили оновлені версії програмного забезпечення.

Microsoft повідомила, що після завантаження оновлень продуктивність комп’ютерів до 2016 року випуску, що працюють на Windows 10, знизиться на 10%, що, можливо, буде непомітним для користувачів.

Доведено: Apple знижує продуктивність iPhone зі старими батареями

Однак істотно загальмуються ПК, випущені до 2015 року, на Windows 7 або Windows 8.

Intel запевняє, що звичайні користувачі не помітять зниження продуктивності своїх комп’ютерів: тести показали уповільнення не більше 14%. Лише окремі операції можуть знижувати продуктивність процесорів на 30%.

Microsoft поінформувала своїх корпоративних клієнтів, що вони можуть відмовитися від оновлень, якщо їхнім серверам не загрожує крадіжка даних. Справа в тому, що нові версії ОС, розроблені корпорацією, можуть відчутно уповільнити роботу серверів, що, в свою чергу, призведе до додаткових витрат клієнтів на придбання нових серверів.

Крім того, Microsoft припинила випуск оновлень для ПК із чіпами від конкурента Intel – AMD. Власники таких комп’ютерів скаржаться на проблеми із включенням і зависання пристроїв.

Як ми писали раніше, відділ кібербезпеки Міністерства внутрішньої безпеки США визнав, що всі комп’ютери, смартфони та планшети з доступом до Wi-Fi уразливі для кібератак.

А в американському штаті Каліфорнія суд зареєстрував позов Віолетти Маілян до Apple на суму $1 трлн за примусове зниження продуктивності «яблучних» смартфонів при зносі акумуляторів.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: