Microsoft: розвиток штучного інтелекту вимагає нових правил і законів

151
si.wsj.net
При цьому технологічні компанії мають стати на захист своїх співробітників

На думку технологічної корпорації Microsoft, сфера штучного інтелекту (ШІ), яка стрімко розвивається, вимагатиме нових правил і законів, що регулюватимуть діяльність учасників цього ринку.

IT-гігант вважає, що розробники і постачальники програмного забезпечення (ПЗ) для ШІ мають нести відповідальність за потенційну шкоду, якої може завдати людям некоректна робота їхніх винаходів.

Наприклад, некоректно налаштоване ПЗ для безпілотного автомобіля може привести навіть до смертельних випадків.

Microsoft також зазначає, що розвиток ШІ і автоматизації веде до збільшення кількості самозайнятих людей, таких як водії Uber.

Корпорація наполягає на тому, що поряд із прогресом технологічні компанії повинні докласти зусиль для збереження робочих місць і пільг для своїх співробітників.

Повстання машин: чи варто остерігатися, що штучний інтелект захопить світ

Свої ідеї Microsoft виклала на 149 сторінках книги «The Future Computed» («Майбутнє обчислено»), яку обговорюватимуть наступного тижня учасники Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі.

«Ми намагаємося бути об’єктивними, коли говоримо про виклики», – сказав президент і директор з юридичних питань Microsoft Бред Сміт, який написав вступ до книги компанії.

IT-гігант має намір протягом найближчих двох років розробити власний кодекс роботи у сфері ШІ.

Крім того, Microsoft виступає за внесення змін до трудового законодавства, щоб належним чином класифікувати працівників, а також надавати такі пільги, як медичне обслуговування й пенсійна програма, для самозайнятих людей.

Бред Сміт припускає, що доведеться створити нову категорію працівників для людей, які не є ні штатними співробітниками, ні незалежними підрядниками.

«Компанії, які не визнають важливість захисту співробітників і їхніх пільг, ризикують нашкодити своїм брендам і зіткнутися посиленням вимог з боку регуляторів», – додав Сміт.

Як ми писали раніше, американський IT-гігант Google планує створити в Китаї Центр з вивчення ШІ.

А моделі ШІ від Alibaba і Microsoft здолали людину в знаменитому тесті.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: