Microsoft розробив окуляри, які контролюють кров’яний тиск

396
www.microsoft.com
Стильні окуляри Microsoft Glabella Project тримають руку на пульсі пацієнтів – майже в буквальному сенсі

Складно витримувати стиль, якщо цілий день носиш на руці манжету тонометра. Однак є ситуації, коли необхідний цілодобовий моніторинг кров’яного тиску. Тому дослідницький підрозділ Microsoft розробив спеціальні окуляри, які вміють моніторити тиск і не заважають займатися звичайними справами, повідомляє Spectrum.

«Розумні» окуляри від Glabella Project – одного з проектів Microsoft Research – використовують оптичні імпульсні датчики для відстеження току крові різними ділянками головних артерій. Вони вимірюють час проходження імпульсу – затримку після кожного биття судини, в такий спосіб збираючи дані про тиск і пульс користувача.

Ізраїльський розробник OrCam «розумних» пристроїв для сліпих уже коштує близько $1 млрд

При цьому власникові не треба «вмикати» датчики кожного дня або робити певні жести – достатньо просто носити окуляри. Простота в користуванні полегшить життя тим, кому постійно необхідно контролювати артеріальний тиск, наприклад, гіпертонікам.

Оптичний датчик вбудований у перенісся окулярів. «Кодову назву проекту – Glabella – дала медична назва виступу на кістці над переніссям, де й розташовано один з датчиків», – пояснює співробітник Microsoft Research Крістіан Хольц.

Microsoft Research подав заявку на «головний пристрій для збирання імпульсних даних» у червні 2017 року, але опублікували її лише місяць тому й лише онлайн.

Готова версія окулярів Glabella не надто витончена. Проте вони лише трохи важчі за звичайні – 45 г замість 37 г. Плата й основні пристрої розташовані в одній з дужок і живляться від крихітної батарейки.

Microsoft Glabella Project
www.microsoft.com

Існують два варіанти розташування датчиків: на носі, поруч з поверхневою скроневою артерією (перед вухом), або в дужці, поруч із потиличною артерією (за вухом). Другий варіант дає змогу замаскувати спецпризначення окулярів, а товща дужка чудово вписується в моду на масивні оправи.

Утім, остаточний дизайн у Glabella Project ще не затвердили, тому замовляти тонометр-окуляри поки що рано.

Окуляри ACE Eyewear можуть транслювати відео у Facebook і YouTube.

Ліки не потрібні: у французькій невідкладній полегшують біль за допомогою VR-технології.

Поділитися: