Мережана історія: як переселенці запустили бренд спідньої білизни

180
K.Fund Media
Продукція Яни Рогової та Сергія Псарьова продається по всьому світу

Яна Рогова та Сергій Псарьов – молоді підприємці, які ризикнули створити власний бренд спідньої білизни, що отримав назву Lace Up.

«Для себе назву ми перекладаємо вигаданим девізом: «Обмережись!» — жартує Яна Рогова.

Два переліки

Три роки тому Рогова працювала в Донецьку оцінником промислової нерухомості консалтингової компанії. Псарьов був начальником відділу постачання в компанії, що виготовляла металопластикові профілі й вікна. Він також мав магазин канцтоварів.

Якось Псарьов запропонував скласти перелік проектів, якими вони могли б зайнятися разом, маючи скромний бюджет, знання, досвід і вміння. В його списку були чоловічі сфери: автомобільна заправка, біопаливо тощо. Рогова виокремила дівчачі проекти: від кафе-кондитерської до агенції з організації свят.

Але вони вирішили зосередитись на розвитку останнього пункту з переліку дівчини – проекту зі створення гарної мереживної білизни.

K.Fund Media

«Українські фабрики білизни та мас-маркет, намагаючись мінімізувати видатки,  використовують дедалі менше мережива. Мені надзвичайно до вподоби мереживна нижня білизна, вона делікатна й гарна. Саме тому мереживо – основний матеріал нашої білизни», – розповідає Рогова.

Все почалося в Донецьку в травні 2014 року. На свій старт партнери витратили накопичення, що дорівнювали витратам на відпустку – близько $1 тис.  Саме таку суму вони вирішили вкласти або в успішну власну справу, або в отримання цінного досвіду. Поки пара готувала бізнес-план, закупляла матеріали, шила першу колекцію, почалася війна. Довелося перебратися до Києва. Якщо раніше із запуском бізнесу могли допомогти друзі, то тепер вони мали все робити самотужки: створювали логотип, сайт, групи в соціальних мережах.

Мереживо в маси

Зараз покупцями Lace up є навіть публічні особи. Проте засновники бренду не називають імен – все ж-таки йдеться  про спідню білизну.

Першою клієнткою була дівчина з міста Бровари.

K.Fund Media

«2014 року, коли розпочалася хвиля Made in Ukraine, споживачі з пересторогою сприймали речі від молодих українських дизайнерів і компаній. Спочатку білизну купували лише кияни, серед яких були трендсеттери, блоґери», — пригадує Рогова.

Поки Lace up був ще новим явищем, пара паралельно продовжувала працювати. Як фрілансер Рогова працювала оцінником, а Псарьов влаштувався в компанію, що виготовляла та продавала спецодяг. За рік роботи він вивчив алгоритм та процеси роботи швейного виробництва.

Ідея «Made in Ukraine – це класно!» поступово перетворилася на тренд. Покупці більше не боялися, й бізнес запрацював як слід. За словами Рогової, вони досягли точки беззбитковості за п’ять місяців після запуску сайту.

2014-2015 роках 80% покупок Lace up здійснювали лише в Україні та СНД. Після запуску англомовної версії сайту з’явились і закордонні покупці. Щоправда, розвитку на закордонному ринку дуже заважають жорсткі обмеження валютного законодавства.

Триматись на плаву

Рік тому бізнес отримав ще один поштовх до розвитку. Компанія виграла ґрант у розмірі  200 тис. грн від ПРООН за програмою допомоги переселенцям по створенню, відновленню та розширенню малих бізнесів.

K.Fund Media

Вони успішно захистили, а потім і втілили в життя бізнес-план з прогнозом розвитку на рік, який представили комісії. Головним пунктом плану було створення робочих місць, купівля професійного швейного устаткування, розширення асортименту.

Зараз Lace up випускає обмеженим тиражем три лінії білизни: мереживна білизна на кожен день, а також вечірню будуарну й весільну колекції. У найближчих планах – домашній одяг, зручні та м’які комплекти для молодих мам, одяг для сну.

Поділитися: